ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

I

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

3

Дата реєстрації:

19.11.2020

Проголосовано:

20.11.2020 11:09:56

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    32
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    3

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 3



Керуючись частиною 13 статті 46 та частиною 15 статті 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада





В И Р І Ш И Л А:





1. Затвердити Положення про постійні комісії міської ради (додається).





3. Відповідальність за виконання даного рішення покласти на секретаря ради.



4. Контроль за дотриманням Положення про постійні комісії міської рати покласти на голів постійних комісій ради.







Міський голова Віталій НЕМЕРЕЦЬ









Затверджено



рішення сесії міської ради



від ______________ № _______







ПОЛОЖЕННЯ



про постійні комісії міської ради





I. Загальні положення.





1.1. Постійні комісії міської ради є органами ради, що оби­раються з числа депутатів.



1.2. В міській раді утворюються такі постійні комісії:



- з питань прав людини, законності, депутатської етики та регламенту;



- з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій, міжнародного співробітництва та підприємництва;



- з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури та благоустрою;



- з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту;



- з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді спорту і туризму.



1.3. Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.



1.4. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови, заступника голови, секретаря комісії і членів комісії.



1.5. До складу постійних комісій не можуть бути обрані міський голова та секретар ради.



1.6. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.



1.7. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.



1.8. Постійні комісії за дорученням ради, міського голови, секретаря ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету міської ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради або виконавчого комітету міської ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету міської ради.



1.9. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності необхідні матеріали і документи.



1.10. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.



1.11. Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.



1.12. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» не менше, ніж за три дні до проведення пленарного засідання сесії міської ради.



1.13. Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.



1.14. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, міського голови або секретаря ради розглядатися постійними комісіями спільно. У цих випадках головуючим на засіданні є секретар міської ради.



1.15. На спільному засіданні усіх постійних комісій міської ради попередньо розглядаються проекти рішень, які включені до порядку денного чергового пленарного засідання міської ради, ведеться обговорення проектів рішень, які пропонуються до розгляду на пленарому засіданні міської ради.



1.16. У спільному засіданні постійних комісій беруть участь запрошені: заступники міського голови, керівники відділів, управлінь, служб, підприємств та організацій міста з правом дорадчого голосу.



Явка запрошених на засідання комісії осіб є обов’язковою. В разі неявки осіб, які повинні доповідати, питання не розглядається.



1.17. Під час проведення спільного засідання депутатських комісій ведеться протокол, який підписується головуючим (секретарем ради) і секретарем засідання (працівником відділу інформаційних технологій, комунікативних зв´язків з громадою та забезпечення роботи депутатського корпусу).



При проведенні спільного засідання постійних депутатських комісій ведеться відео або аудіозапис. Протокол спільного засідання спільних комісій оприлюднюється на веб-сайті міської ради протягом трьох робочих днів.



1.18. Робота постійних комісій міської ради проводиться у відповідності з Переліком питань для розгляду на сесіях, засіданнях постійних комісій, які затверджуються міською радою.



1.19. Депутат міської ради, член комісії зобов'язаний бути присутнім на її засіданні.



Якщо депутат не може прибути на засідання комісії, він зо­бов'язаний повідомити про це голову комісії (письмово або усно).



1.20. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.



1.21. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються Регламентом ради та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою.



1.22. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею. Постійні комісії звітують про свою роботу на пленарному засіданні ради не менше одного разу на рік.



1.23. Втручання посадових і службових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у роботу комісії не допускається.





2. Функціональна спрямованість постійних комісій.





2.1. Постійна комісія з питань прав людини, законності, депутатської етики та регламенту:



- попередньо розглядає міські програми висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування засобами масової інформації, підтримки діяльності органів самоорганізації населення, боротьби зі злочинністю, підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку;



- перевіряє повноваження депутатів ради, готує висновки та рекомендації про визнання повноважень депутатів;



- готує висновки з питань відкликання депутата виборцями, про дострокове припинення повноважень депутата;



- готує рекомендації з питань депутатської діяльності, до­держання норм депутатської етики, роботи депутата у раді, вико­нання депутатами рішень ради та її органів;



- здійснює контроль за дотриманням положень регламенту ради, етичних норм поведінки депутатів;



- здійснює контроль за виконанням рішень ради з питань, що належать до компетенції комісії;



- контролює дотримання вимог частини першої статті 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме: надає депутатам ради консультації та роз’яснення щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками.



- взаємодіє з правоохоронними органами з питань забезпечен­ня порядку та захисту прав громадян.





2.2. Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій, міжнародного співробітництва та підприємництва:



2.2.1.Попередньо розглядає:



- проекти планів та програм економічного і соціального роз­витку міста, міського бюджету;



- проекти планів прийняття регуляторних актів;



- питання розподілу переданих з обласного бюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій;



- звіти про хід виконання програм соціально-економічного розвитку міста та міського бюджету; готує висновки, виносить ці питання на розгляд сесії, виступає на них з доповідями та співдо­повідями з цих питань;



- звернення, пропозиції, заяви і скарги підприємств та грома­дян з питань віднесених до компетенції комісії.



2.2.2. Проводить роботу:



- по виявленню резервів і додаткових надходжень до міського бюджету;



- по розвитку всіх форм торгівлі та підприємництва;



- по залученню на договірних засадах підприємств, установ та організацій до участі в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв'язку;



- по взаємодії суб´єктів господарювання, громадських організацій та об´єднань підприємців з органами місцевого самоврядування на засадах партнерства і відкритості;



- з питань реалізації державної регуляторної політики.



2.2.3. Вивчає:



- за дорученням голови або секретаря ради діяльність відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, подає рекоменда­ції на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на роз­гляд ради;



- питання про стан та розвиток відповідних галузей госпо­дарського і соціально-культурного будівництва.



2.2.4.Одержує:



- від керівників відділів, управлінь, служб, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міс­та необхідні матеріали, документи та інформацію, яка забезпечує контроль за надходженням і використанням коштів міського бюджету.



2.2.5. Здійснює контроль:



- за виконанням програм соціально-економічного розвитку міс­та та міського бюджету, надходженнями та видатками позабюджетних фондів, виконанням рішень ради, подає за результатами перевірок рекомендацій на розгляд виконавців, а в необхідних випадках - на розгляд ради;



- за виконанням управліннями та відділами виконкому положень Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, які визначають порядок підготовки та прийняття регуляторних актів.





2.4. Постійна комісія з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту:



2.4.1. Попередньо розглядає:



- правила благоустрою території міста, забезпечення чистоти і порядку, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;



- заходи щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства;



- міські програми з охорони навколишнього природного середовища, та озеленення.



2.4.2. Проводить роботу:



- по реалізації програми реформування житлово-комунального господарства міста;



- по забезпеченню реалізації екологічних програм в міс­ті.



2.4.3. Вивчає:



- питання про стан справ в галузях житлово-комунального гос­подарства, транспорту і зв'язку, забезпечення їх належного утри­мання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості на­дання послуг населенню.



2.4.4. Здійснює контроль:



- за виконанням рішень ради з питань, що належать до компе­тенції комісії, власних рекомендацій.





2.5. Постійна комісія з питань освіти, культури, охорони здоров´я, молоді, спорту і туризму:



2.5.1. Попередньо розглядає:



- програми з питань культури, освіти, молоді, спорту, соціального захисту населення, охорони здоров’я, вив­чає звіти про хід їх реалізації;



- програми соціального захисту населення.



2.5.2. Вивчає:



- звіти про виконання програм соціального захисту населення та охорони здоров'я;



- питання про стан справ у галузі гуманітарної політики, за­собів масової інформації та зв'язків з громадськими організаціями;



- стан справ по забезпеченню населення міста медичними послугами, лікарськими засобами та препаратами.



2.5.3. Здійснює контроль:



- за виконанням рішень ради з питань, що належать до компе­тенції комісії, власних рекомендацій.





2.6. Постійна комісія з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури та благоустрою:



2.6.1. Попередньо розглядає:



- перелік об'єктів комунальної власності міста, які підляга­ють або не підлягають приватизації, міську програму приватизації;



- питання щодо передачі іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності міста;



- міську містобудівну програму, плани забудови міста та іншу містобудівну документацію;



- програму раціонального використання та охорону земель міста;



- заяви громадян, підприємств, організацій по вирішенню земельних питань.



2.6.2. Вивчає:



- питання про стан земельних відносин в місті;



- реалізацію Генерального плану міста.



2.6.2. Здійснює контроль:



- за виконанням рішень ради з питань, що належать до компе­тенції комісії, власних рекомендацій.