ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 11

Відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/2019, Стратегії розвитку Каховської територіальної громади, затвердженої рішенням сесії від 25.11.2021 № 971/21, Указів Президента України від 04.01.1995 № 14/95 “Про відродження історико-культурних та господарських традицій Українського козацтва” та від 07.08.1999 № 966/99 “Про День Українського козацтва”, а також згідно з рішенням міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради (протокол № 4, від 29.11.2021), з метою збереження і розвитку історичних, патріотичних, культурних традицій і цінностей українського козацтва, виховання у громадян національної свідомості, поваги до історії України, збереження історико-культурної спадщини, проведення комплексних заходів з національно-патріотичного виховання серед дітей та молоді Каховської міської територіальної громади, керуючись статтею 27 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сесія міської ради

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму розвитку українського козацтва в Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2026 роки (додається).

2. Фінансовому управлінню (Гончаров О.А.) фінансування Програми розвитку українського козацтва в Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2026 роки проводити за рахунок коштів передбачених в міському бюджеті.

2. Відповідальність за виконання даного рішення покласти на першого заступника міського голови Галину Гондареву.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді, спорту і туризму.

Міський голова Віталій Немерець

​ Затверджено

рішення ___ сесії VІII скликання

№ _______

Програма

розвитку українського козацтва

у Каховській міській територіальній громаді

на 2022-2026 роки

. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

1.

Назва програми

Програма розвитку українського козацтва в Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2026 роки.

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення програми

Підстава для розроблення:

- Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”,

- Стратегія національно-патріотичного виховання, затверджена Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/2019,

- Стратегія розвитку Каховської територіальної громади, затверджена рішенням сесії від 25.11.2021 № 971/21

3.

Розробник програми

Відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради

4.

Координатор програми

Відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради

5.

Відповідальні за виконання:

Відділ у справах молоді та спорту; управління освіти; управління культури і туризму; міський Центр соціальних служб; відділ міського господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій; відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю; Каховський історичний музей (за згодою); громадські організації (за згодою).

6.

Мета програми

Збереження і розвиток історичних, патріотичних, культурних традицій і цінностей українського козацтва, виховання у громадян національної свідомості, поваги до історії України, консолідація українського народу, збереження історико-культурної спадщини, проведення комплексних заходів з національно-патріотичного виховання серед дітей та молоді.

8.

Термін реалізації

2022-2026 рік

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, тис. грн., у тому числі кошти міського бюджету

2022 – 45 000 грн.

2023 – 60 000 грн.

2024 — 70 000 грн. Всього по Програмі: 345 000 грн.

2025 — 80 000 грн.

2026 — 90 000 грн.

10.

Очікувані результати

Виконання завдань і заходів Програми дозволить вивести на більш якісний рівень національно-патріотичне виховання в громаді, а саме:

*налагодити тісну взаємодію між владою та козацькими обʼєднаннями;

*залучити громадськість до участі у процесах утвердження державності України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та національної безпеки на місцевому рівні;

*створити умови для утвердження в суспільстві ідеалів козацтва, високих духовних, моральних та національно-патріотичних якостей;

*поширити пропаганду здорового способу життя та туризму серед молоді;

*зберігати і поширювати козацькі та народні традиції в громаді, зміцнювати зв’язок поколінь;

*пропагувати історико-культурну спадщину козацької доби;

*консолідувати суспільство, підвищити у населення громади рівень обізнаності, національної свідомості та поваги до історії краю;

*зміцнити об’єднуючі процеси в козацькому середовищі Каховщини.

11.

Координація та контроль за виконанням

Контроль за виконанням Програми здійснює постійна депутатська комісія з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді спорту і туризму.

ІІ. СКЛАД ПРОБЛЕМИ

Минуле і сучасність Каховської громади нерозривно пов’язані з унікальною історією українського козацтва, його глибокими культурними надбаннями, духовними, військовими і господарськими традиціями.

Ідеали відданості рідній землі, незалежності, народовладдя і братерства, які відстоювали козаки, мають першочергове значення не тільки для ідентифікації української нації, а й для патріотичного виховання молодого покоління, подальшої демократизації суспільних відносин, зміцнення культурного і духовного потенціалу населення громади. За останні роки зроблено дуже багато: створено Козацький сквер на набережній, у якому коштом козацької громади міста проведено реконструкцію пам’ятного знаку гетьману Богдану Ружинському, встановлено пам’ятник кошовому Івану Сірку, встановлено малу архітектурну форму «Козак Мамай», щорічно проводяться три навчально-виховні табори для молоді міста, юних козачат і джур («Острівна республіка», «Січ на Івана Купала», «Соснова січ»).

Разом з тим існує низка проблем, що перешкоджають повноцінному відродженню кращих традицій українського козацтва та подальшого розвитку козацького руху. Внаслідок низького рівня поінформованості населення про українське козацтво, його минуле і сьогодення, поширення у суспільстві прогресивних ідей, звичаїв і надбань козаччини, їх практичне застосування залишається вкрай обмеженим. Особливо гостро ця проблема постає перед молоддю, для формування світоглядних і моральних переконань якої необхідні високі приклади служіння народу й рідній країні.

Недостатнє укорінення глибинних національних традицій в сучасному суспільстві призводить до порушення духовного зв’язку між поколіннями, втрати історико-культурних надбань українського народу та девальвації загальнолюдських цінностей. Недостатній рівень дослідженості козацької історії Каховщини, місць та об’єктів, пов’язаних із часами козаччини, зумовлює відірваність місцевого населення від свого історичного коріння.

В той же час, саме козацька спільнота однією з перших на Херсонщині у роки Незалежності постала як громадській рух. В умовах сьогодення важливим є консолідувати і спрямувати сили різних козацьких організацій та влади на спільну мету у процесі відродження і поширення кращих ідеалів козаччини, координація дій у сучасному козацькому русі Каховської громади.

Для забезпечення широкого впровадження у життя Каховської міської територіальної громади історико-культурної спадщини козацтва необхідна також активізація вивчення історії рідного краю із залученням громадських організацій національно-патріотичного спрямування, проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед жителів міста та старостинських округів, у закладах освіти і культури, через засоби масової інформації тощо.

Інструментом подолання зазначених вище проблем, та сприяння розвитку козацького руху у Каховській міській територіальній громаді, має стати реалізація завдань та заходів, передбачених Програмою розвитку українського козацтва в Каховській міській територіальній громаді на період з 2022 року до 2026 року.

ІІІ. МЕТА І ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Метою Програми є збереження і розвиток історичних, патріотичних, культурних традицій і цінностей українського козацтва, виховання у мешканців Каховської міської територіальної громади національної свідомості, поваги до історії України, консолідації українського народу, збереження історико-культурної спадщини, розуміння свого історичного коріння, проведення комплексних заходів з національно-патріотичного виховання серед дітей та молоді.

Мету Програми передбачається досягти шляхом (перелік завдань і заходів Програми):

активної співпраці місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з козацькими організаціями;

проведення широкої інформаційно-просвітницької кампанії з історії Українського козацтва та розвитку сучасного козацького руху;

удосконалення системи національно-патріотичного виховання дітей і молоді;

пропаганди здорового способу життя серед молоді, поваги до сім’ї та суспільства;

збереження та відтворення історико-культурної спадщини козацької доби;

збереження і поширення козацьких та народних традицій;

розширення співробітництва козацьких організацій міста з козацькими громадськими об’єднаннями області та держави;

підготовки молоді до служби влавах Збройних Сил України;

підготовки та видання буклетів, брошур, іншої літератури козацької тематики;

збереження та пропагування історико-культурної спадщини українського козацтва;

збереження існуючих пам’яток історії та сприяння встановленню нових пам’ятних знаків та/або малих архітектурних форм у місцях, пов’язаних з історією українського козацтва.

* Система заходів комплексної програми розвитку українського козацтва у Каховській територіальній громаді на 2022-2026 роки міститься у Додатку 1.

ІV. СТРОКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Програма реалізується у термін з 2022 по 2026 роки.

V. РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок міського бюджету в межах видатків, передбачених бюджетом громади на 2022-2026 роки, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством:

Джерела фінансування

Обсяг фінансування усього (тис. грн)

За роками виконання:

2022

2023

2024

2025

2026

Прим.

Бюджет громади

225,0

30,0

40,0

45,0

50,0

60,0

Інші джерела

120,0

15,0

20,0

25,0

30,0

30,0

Усього

345,0

45,0

60,0

70,0

80,0

90,0

Головним розпорядником коштів є відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради.

VІ. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ, ВИЗНАЧЕННЯ ЇЇ ЕФЕКТИВНОСТІ

Виконання завдань і заходів Програми дозволить:

налагодити тісну взаємодію між владою та козацькими обʼєднаннями;

залучити громадськість до участі у процесах утвердження державності України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та національної безпеки на місцевому рівні;

створити умови для утвердження в суспільстві ідеалів козацтва, високих духовних, моральних та національно-патріотичних якостей;

поширити пропаганду здорового способу життя та туризму серед молоді;

зберігати і поширювати козацькі та народні традиції в громаді, зміцнювати зв’язок поколінь;

пропагувати історико-культурну спадщину козацької доби;

консолідувати суспільство, підвищити у населення громади рівень обізнаності, національної свідомості та поваги до історії краю;

активізувати роботу з національно-патріотичного виховання підростаючого покоління;

зміцнити об’єднуючі процеси в козацькому середовищі Каховщини.

* Показники оцінки ефективності виконання Програми наведено в Додатку2.

VІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ, УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Координацію виконання Програми здійснює відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради, який щокварталу звітує про хід виконання Програми під час засідання координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва та щороку надає узагальнену інформацію про стан та результати виконання Програми на пленарному засіданні Каховської міської ради. Контроль за виконанням Програми здійснює постійна депутатська комісія з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді спорту і туризму.

Інформація про прийняття Програми та хід її виконання оприлюднюється на офіційному сайті Каховської міської територіальної громади.

ДОДАТОК 1

до Програми розвитку українського козацтва в Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2026 роки

Система заходів Програми розвитку українського козацтва у Каховській міській територіальній громаді

на 2022-2026 роки

Назва заходу

Термін

Відповідальні

1. Створення сприятливих умов для розвитку козацтва

1.1.

Вивчити нормативну базу щодо законодавчого підгрунтя та можливостей створення Центру національно-патріотичного виховання громади

Протягом 2022-2026 років

Юридичний відділ, відділ у справах молоді та спорту, Каховське Козаче товариство (за згодою)

1.2.

Створення (відродження діяльності) “Клубу козацької слави”.

Протягом 2022-2023 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, управління культури і туризму, Каховське Козаче товариство (за згодою)

2. Збереження та пропагування історико-культурної спадщини українського козацтва

2.1.

Сприяти утворенню нових осередків (куренів), залучення нових членів до козацьких організацій шляхом пропаганди їх діяльності.

Протягом 2022-2026 років

Козацькі організації (за згодою),

управління освіти, відділ у справах молоді та спорту

2.2.

Розробити і запровадити водні, автобусні, суходольні туристичні маршрути для молоді та учнів навчальних закладів громади, пов’язані з історією українського козацтва.

Підготувати з числа козаків та козачат групу екскурсоводів.

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, МЦСС, Каховський історичний музей (за згодою), козацькі організації (за згодою)

2.3.

Надавати науково-методичну допомогу навчальним закладам у справі збереження та пропагування історико-культурної спадщини українського козацтва.

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, Каховський історичний музей (за згодою), козацькі організації (за згодою)

2.4.

Проводити цикл семінарів на національно-патріотичну тематику, організовувати краєзнавчі читання, конференції та “круглі столи” з питань історії України і розвитку українського козацтва.

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, МЦСС, Каховський історичний музей (за згодою), козацькі організації (за згодою)

2.5.

Створювати осередки (експозиції, куточки, стенди тощо) козацької слави в закладах загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти, закладах культури громади.

Протягом 2022-2026 років

Управління освіти, управління культури і туризму, козацькі організації (за згодою)

2.6.

Створювати фільми та відеоролики, присвячені історії, культурі, традиціям українського козацтва, подіям козацької доби та заходам Програми.

Протягом 2022-2026 років

Каховське Козаче товариство (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою), відділ у справах молоді та спорту, управління культури і туризму, управління освіти

3. Сфера культурно-просвітницької діяльності, організація фестивалів

3.1.

Проводити традиційні заходи козачат, присвячені Дню Збройних Сил України.

Щорічно

в листопаді- грудні

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, управління культури і туризму, відділ міського господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій, МЦСС, козацькі організації (за згодою), ГФ ОГП “Щит” (за згодою)

3.2.

Проводити щорічний фестиваль козацької пісні “Козацькому роду нема переводу”.

Щорічно в жовтні

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, управління культури і туризму, Каховське козаче товариство (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою)

3.3.

Проводити комплекс заходів з відзначення Дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України (козацькі ігри, святкова хода, посвята в козачата, козацький куліш тощо).

Щорічно в жовтні

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, управління культури і туризму, відділ міського господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій, МЦСС, козацькі організації міста (за згодою) БФ “Лепта” (за згодою), ГФ ОГП “Щит” (за згодою)

3.4.

Проводити заходи до Дня державного Прапора України та Дня Незалежності України.

Щорічно в серпні

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, управління культури і туризму, відділ міського господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій, МЦСС, козацькі організації міста (за згодою) БФ “Лепта” (за згодою), ГФ ОГП “Щит” (за згодою)

3.5.

Сприяти проведенню відкритих міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска.

Щорічно

протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, Каховське козаче товариство (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою)

3.6.

Залучати дитячі козацькі організації (курені) до проведення патріотичних акцій (“Допоможи Збройним Силам України”, “З любовʼю до захисників кордону” тощо).

Протягом 2022-2026 років

Управління освіти, відділ у справах молоді та спорту, МЦСС, Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою)

3.7.

Сприяти роботі дитячо-юнацьких та молодіжних гуртків національно-патріотичного спрямування.

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, козацькі організації (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою)

3.8.

Організовувати та проводити екскурсії в Козацькому сквері для дітей та молоді.

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, Каховське козаче товариство (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою)

4. Збереження пам’яток, пов’язаних з українським козацтвом. Природоохоронна діяльність.

4.1.

Проводити науково-пошукові роботи із залученням молоді щодо виявлення пам’яток, пов’язаних з історією козацтва на території громади та в межах Херсонської області.

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, МЦСС, Каховський історичний музей (за згодою), Каховське козаче товариство (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою), старостити

4.2.

Сприяти встановленню охоронних дошок, спорудженню пам’ятників та пам’ятних знаків на честь українського козацтва, гетьманів і полководців, кошових отаманів Запорозьких Січей, козацьких битв та інших подій, пов’язаних з історією та культурою українського козацтва на території громади.

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, управління культури і туризму, відділ міського господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій, МЦСС, козацькі організації міста (за згодою), Каховський історичний музей (за згодою)

4.3.

Реалізація заходів із впорядкування пам’яток історії та культури, а також поховань, пов’язаних з історією українського козацтва та козацького руху у Каховській територіальній громаді.

Протягом 2022 -2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, відділ міського господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій, МЦСС, управління культури і туризму, козацькі організації міста (за згодою)

4.4.

Організовувати та проводити козацькі тризни по вшануванню пам’яті видатних особистостей козацького руху та загалом війська запорозького.

Щорічно в червні та серпні

Відділ у справах молоді та спорту, відділ міського господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій, МЦСС, управління культури і туризму, козацькі організації міста (за згодою)

4.5.

Участь в міських толоках, організація та проведення козацьких толок, спрямованих на догляд за обʼєктами історичної спадщини.

Щорічно в квітні та листопаді

Козацькі організації (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою)

5. Вшанування традицій українського козацтва. Козацький вишкіл.

5.1.

Організовувати дитячі та молодіжні таборування (“Соснова Січ”, “Казкова січ”, “Січ на Івана Купала”, тощо).

Щорічно влітку та восени

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, МЦСС, Каховське козаче товариство (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою)

5.2.

Організовувати поїздки делегацій козаків та козачат Каховської міської територіальної громади на Кам’янську Січ (с. Республіканець), на інші козацькі заходи та змагання, як на території області, так і за її межами.

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, МЦСС, козацькі організації (за згодою)

5.3.

Брати участь у етнофестивалі «Каховська фортеця» (козацький куліш, конкурси, майстер-класи, лекції тощо).

Протягом 2022-2026 років

Управління культури і туризму, відділ у справах молоді та спорту, козацькі організації міста (за згодою)

5.4.

Організовувати міський (І-й) та брати участь у обласному (ІІ-й) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)

Протягом 2022-2026 років

Управління освіти, відділ у справах молоді та спорту, козацькі організації (за згодою)

6. Сфера фізичної культури, спорту і туризму

6.1.

Проводити туристичні та екскурсійні мандрівки по місцях, пов’язаних з історією українського козацтва (“Козацькими стежками”, тощо)

Протягом 2022-2026 років

Управління освіти, відділ у справах молоді та спорту, МЦСС, козацькі організації (за згодою), Каховська паланка УДЮТ “Січ” (за згодою)

6.2.

Розвивати та популяризувати види спорту, засновані на козацьких традиціях

Протягом 2022-2026 років

Управління освіти, відділ у справах молоді та спорту, козацькі організації (за згодою)

6.3.

Проводити дитячу гру-випробування “Котигорошко” серед учнів 5-тих класів загальноосвітніх закладів Каховської міської територіальної громади

Щорічно в травні

Управління освіти, відділ у справах молоді та спорту, старостати, козацькі організації (за згодою)

6.4.

Проводити спортивний фестиваль “Нащадки козацької слави” в рамках фізкультурно-патріотичного комплексу “Козацький гарт”

Щорічно в жовтні

Управління освіти, відділ у справах молоді та спорту, козацькі організації (за згодою)

6.5.

Залучати козацькі організації до фізкультурно-спортивної, туристської-краєзнавчої та культурно-просвітницької роботи серед учнівської молоді

Протягом 2022-2026 років

Управління освіти, відділ у справах молоді та спорту, козацькі організації (за згодою)

6.6.

Залучати козацькі організації до культурно-просвітницьких заходів дошкільної ланки виховання дітей

Протягом 2022-2026 років

Управління освіти, козацькі організації (за згодою)

7. Співробітництво з іншими козацькими об’єднаннями області та держави

7.1.

Залучати до проведення заходів Програми представників інших козацьких об’єднань області та держави (в тому числі з міст-побратимів)

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, козацькі організації (за згодою)

7.2.

Брати участь у Всеукраїнських та обласних, міжрегіональних козацьких заходах

Протягом 2022-2026 років

Козацькі організації (за згодою)

7.3.

Сприяти проведенню спортивно-патріотичних заходів Всеукраїнського рівня (щодо зустрічі Всеукраїнського фестивалю “Козацька регата” та регати “Козацький шлях” тощо) на території громади

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, управління культури, козацькі організації (за згодою), ГФ ОГП “Щит” (за згодою)

8. Сфера інформаційно-аналітичної діяльності

8.1.

Висвітлювати виконання заходів Програми в засобах масової інформації (в тому числі і на офіційному сайті Каховської міської територіальної громади, на сторінках козацьких організацій в соціальних мережах)

Протягом 2022-2026 років

Відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю, відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, козацькі організації міста (за згодою), ЗМІ (за згодою)

8.2.

Проводити моніторинг виконання програми і доповідати на засіданні міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради

Щорічно один раз в квартал

Відділ у справах молоді та спорту, Каховське козаче товариство (за згодою)

8.3.

Забезпечувати підготовку матеріалів та видання поліграфічної продукції (буклети, флаєри, календарі) з історії та сучасного розвитку козацтва

Протягом 2022-2026 років

Відділ у справах молоді та спорту, козацькі організації (за згодою)

8.4.

Забезпечувати підготовку, друк та розміщення інформаційних матеріалів (банерів, білбордів) в межах Каховської міської територіальної громади з висвітлення надбання історії, культури, традицій українського козацтва

(в межах фінансування Програми розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства)

Протягом 2022-2026 років

Відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю, козацькі організації (за згодою)

8.5.

Демонструвати фільми та відеоролики, присвячені історії, культурі та сучасності козацького руху

Протягом 2022-2026 років

Управління культури і туризму, відділ у справах молоді та спорту, відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю, козацькі організації міста (за згодою)

Перший заступник міського голови Галина Гондарева

ДОДАТОК 2

до Програми розвитку українського козацтва в Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2026 роки

ПОКАЗНИКИ

оцінки ефективності виконання Програми розвитку українського козацтва

в Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2026 роки

І. Кількісні показники виконання Програми

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Н

айменування показника

Одиниця виміру

Усього за Програмою

2022

2023

2024 рік

2025 рік

2026 рік

1. Створення сприятливих умов для розвитку козацтва

1.1. Вивчити нормативну базу щодо законодавчого підгрунтя та можливостей створення Центру національно-патріотичного виховання громади

-

1.2. Створення (відродження діяльності) “Клубу козацької слави”

од.

1

1

-

2. Збереження та пропагування історико-культурної спадщини українського козацтва

2.1. Сприяти утворенню нових осередків (куренів), залучення нових членів до козацьких організацій шляхом пропаганди їх діяльності

од.

3

1

1

1

-

-

2.2. Розробити і запровадити водні, автобусні, суходольні туристичні маршрути для молоді та учнів навчальних закладів громади, пов’язані з історією українського козацтва.

од.

6

2

2

1

1

2.3. Надавати науково-методичну допомогу навчальним закладам у справі збереження та пропагування історико-культурної спадщини українського козацтва

од.

-

-

2.4. Проводити цикл семінарів на національно-патріотичну тематику, організовувати краєзнавчі читання, конференції та круглі столи з питань історії України і розвитку українського козацтва

од.

20

4

4

4

4

4

2.5. Створювати осередки (експозиції, куточки, стенди тощо) козацької слави в закладах загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти, закладах культури громади.

од.

5

1

1

1

1

1

2.6. Створювати фільми та відеоролики, присвячені історії, культурі, традиціям українського козацтва, подіям козацької доби та заходам Програми

од.

30

6

6

6

6

6

3. Сфера культурно-просвітницької діяльності, організація фестивалів

3.1. Проводити традиційні заходи козачат, присвячені Дню Збройних Сил України (щорічно в листопаді-грудні)

од.

22

4

4

4

5

5

3.2. Проводити щорічний фестиваль козацької пісні “Козацькому роду нема переводу”

од.

5

1

1

1

1

1

3.3. Проводити комплекс заходів з відзначення Дня Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України

од.

20

4

4

4

4

4

3.4. Проводити заходи до Дня державного Прапору України та Дня Незалежності України

од.

10

2

2

2

2

2

3.5. Сприяти проведенню відкритих міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска

од.

5

1

1

1

1

1

3.6. Залучати дитячі козацькі організації (курені) до проведення патріотичних акцій (“Допоможи Збройним Силам України”, “З любовʼю до захисників” тощо

од.

5

1

1

1

1

1

3.7. Сприяти роботі дитячо-юнацьких та молодіжних гуртків національно-патріотичного спрямування.

од.

-

-

3.8. Організовувати та проводити екскурсії в Козацькому сквері для дітей та молоді

од.

40

8

8

8

8

8

4. Збереження пам’яток історії, пов’язаних з українським козацтвом. Природоохоронна діяльність

4.1. Проводити науково-пошукові роботи із залученням молоді щодо виявлення пам’яток, пов’язаних з історією козацтва на території громади та в межах Херсонської області

од.

5

1

1

1

1

1

4.2. Сприяти встановленню охоронних дошок, спорудженню пам’ятників та пам’ятних знаків на честь українського козацтва, гетьманів і полководців, кошових отаманів Запорозьких Січей, козацьких битв та інших подій, пов’язаних з історією та культурою українського козацтва на території громади

од.

1

-

1

4.3. Реалізація заходів із впорядкування пам’яток історії та культури, а також поховань, пов’язаних з історією українського козацтва та козацького руху у Каховській територіальній громаді

од.

5

1

1

1

1

1

4.4. Організовувати та проводити козацькі тризни по вшануванню пам’яті видатних особистостей козацького руху та загалом війська запорозького

од.

10

2

2

2

2

2

4.5. Участь в міських толоках, організація та проведення козацьких толок, спрямованих на догляд за обʼєктами історичної спадщини.

од.

15

3

3

3

3

3

5. Вшанування традицій українського козацтва. Козацький вишкіл.

5.1. Організовувати дитячі та молодіжні таборування (“Соснова Січ”, “Казкова січ”, “Січ на Івана Купала”, тощо)

од.

10

2

2

2

2

2

5.2. Організовувати поїздки делегацій козаків та козачат Каховської міської територіальної громади на Кам’янську Січ (с.Республіканець), на інші козацькі заходи та змагання, як на території області, так і за її межами

од.

15

3

3

3

3

3

5.3.Брати участь у етнофестивалі «Каховська фортеця» (майстер-класи, лекції, куліш тощо)

од.

5

1

1

1

1

1

5.4. Організовувати міський (І-й) та брати участь у обласному (ІІ-й) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)

од.

5

1

1

1

1

1

6. Сфера фізичної культури, спорту і туризму

6.1. Проводити туристичні та екскурсійні мандрівки по місцях, пов’язаних з історією українського козацтва (в тому числі, за маршрутом “Козацькими стежками”, тощо)

од.

10

2

2

2

2

2

6.2. Розвивати та популяризувати види спорту, засновані на козацьких традиціях

од.

-

-

-

-

-

-

6.3. Проводити дитячу гру-випробування “Котигорошко” серед учнів 5-тих класів загальноосвітніх закладів Каховської міської територіальної громади

од.

5

1

1

1

1

1

6.4. Проводити спортивний фестиваль “Нащадки козацької слави” в рамках фізкультурно-патріотичного комплексу “Козацький гарт”

од.

5

1

1

1

1

1

6.5. Залучати козацькі організації до фізкультурно-спортивної, туристської-краєзнавчої та культурно-просвітницької роботи серед учнівської молоді

од.

-

-

-

-

-

-

6.6. Залучати козацькі організації до культурно-просвітницьких заходів дошкільної ланки виховання дітей

од.

7. Співробітництво з іншими козацькими об’єднаннями області та держави

7.1. Залучати до проведення заходів Програми представників інших козацьких об’єднань області та держави (в тому числі з міст-побратимів)

7.2. Брати участь у Всеукраїнських та обласних, міжрегіональних козацьких заходах

од.

10

2

2

2

2

2

7.3. Сприяти проведенню спортивно-патріотичних заходів Всеукраїнського рівня (щодо зустрічі Всеукраїнського фестивалю “Козацька регата” та регати “Козацький шлях” тощо) на території громади

од.

5

1

1

1

1

1

8. Сфера інформаційно-аналітичної діяльності

8.1.Висвітлювати виконання заходів Програми в засобах масової інформації (в тому числі і на офіційному сайті територіальної громади, на сторінках козацьких організацій в соціальних мережах)

пуб.

100

20

20

20

20

20

8.2.Проводити моніторинг виконання програми і доповідати на засіданні міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради (щоквартально)

од.

20

4

4

4

4

4

8.3.Забезпечувати підготовку матеріалів та видання поліграфічної продукції (буклети, флаєри, календарі) з історії та сучасного розвитку козацтва

прим.

5000

1000

1000

1000

1000

1000

8.4.Забезпечувати підготовку, друк та розміщення інформаційних матеріалів (банерів, білбордів) в межах Каховської міської територіальної громади з висвітлення надбання історії, культури, традицій українського козацтва

(в межах фінансування Програми розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства)

од.

5

1

1

1

1

1

8.5.Демонструвати фільми та відеоролики, присвячені історії, культурі та сучасності козацького руху

І

Продовження додатка 2

І. Якісні показники виконання Програми

Виконання завдань і заходів Програми дозволить:

налагодити тісну взаємодію між владою та козацькими обʼєднаннями;

залучити громадськість до участі у процесах утвердження державності України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності на рівні громади;

створити умови для формування в суспільстві ідеалів козацтва, високих духовних та національно-патріотичних якостей;

поширити пропаганду здорового способу життя серед дітей та молоді;

зберігати й поширювати козацькі та народні традиції у громаді, зміцнювати зв’язок поколінь;

зберегти історико-культурну спадщину козацької доби;

підвищити в мешканців громади рівень національної свідомості, національної гідності;

прискорити об’єднуючі процеси в козацькому середовищі.

Перший заступник міського голови Галина Гондарева