ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XII |
Скликання: | VIII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 3 |
Дата реєстрації: | 19.05.2021 |
Проголосовано: | 27.05.2021 09:24:53 |
Автор: | Скрипніченко Андрій Вадимович, начальник управління праці та соціального захисту населення |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
22
- Не підтримали
0
- Утримались
1
- Не голосували
1
- Відсутні
11
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 3
Відповідно до статті 18 Закону України „Про зайнятість населення”, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21.04.2021 № 292, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму зайнятості населення Каховської територіальної громади на 2021 рік (додається).
2. У порядку контролю рішення розглянути у січні 2022 року.
3. Відповідальність за виконання цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Івана Орєхова.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді, спорту і туризму (Мясникян В.).
Міський голова Віталій Немерець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Каховської міської ради
№
ПРОГРАМА
зайнятості населення Каховської територіальної громади
на 2021 рік
м.Каховка 2021 р.
ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
1. | Ініціатор розроблення програми | Каховська міська рада |
2. | Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми | Стаття 18 Закону України «Про зайнятість населення» |
3. | Розробник програми | Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради |
4. | Співрозробники програми | Міськрайонний центр зайнятості, відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики |
5. | Відповідальний виконавець програми | Міськрайонний центр зайнятості, управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради, відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики |
6. | Учасники програми | Структурні підрозділи виконавчого комітету, Головне управління держпраці у Херсонській області, міська організація роботодавців, Каховський відділ обслуговування громадян головного управління ПФУ в Херсонської області, Каховське відділення Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, Каховське відділення УВД Фонду соціального страхування України в Херсонській області |
7. | Терміни реалізації програми | на 2021 рік |
8. | Основні джерела фінансування програми | Кошти державного та міського бюджету (у межах наявних фінансових ресурсів), кошти підприємств для створення нових робочих місць та організації громадських робіт, кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а також інвестиції та кошти інших не заборонених чинним законодавством джерел |
Програма зайнятості населення Каховської міської територіальної громади на 2021 рік (далі – Програма) розроблена відповідно до статті 18 Закону України „Про зайнятість населення”, статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Кодексу законів про працю України та інших законодавчих актів.
Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма
Досвід роботи у 2018 - 2020 роках свідчить про те, що відсутність взаємозв’язку між процесом професійного навчання, розвитком ринку праці й розвитком економіки призвели до зростання невідповідності між обсягами, кваліфікаційною структурою професійного навчання, кон’юнктурою ринку праці та потребою економіки в робітничих кадрах.
Основні фактори, які негативно впливають на стан ринку праці та зайнятості населення:
нестача працівників традиційних робітничих професій і потреба в робітничих кадрах за професіями, що вимагають високого кваліфікаційного рівня;
продовжує існувати «тіньова» зайнятість населення;
низький рівень працевлаштування молоді.
З метою розв’язання таких проблем розроблено програму зайнятості населення Каховської міської територіальної громади на 2021 рік (далі - Програма).
Програма передбачає забезпечення узгоджених дій усіх гілок влади для втілення в області державної політики зайнятості, спрямованої на підвищення якості життя громадян.
Мета Програми
Метою Програми є забезпечення реалізації державної політики зайнятості населення на території громади на основі взаємодії місцевих органів влади, роботодавців та профспілок, забезпечення регулювання ринку праці за допомогою правового, організаційного та економічного механізмів.
Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування. Строки виконання Програми
Згідно з прогнозними даними, у 2021 році послугами Каховського міськрайонного центру зайнятості скористаються 2000 громадян Каховської МТГ. З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці Каховським міськрайонним центром зайнятості широко застосовується професійна підготовка та перепідготовка. Чисельність осіб, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації, у 2021 році планується на рівні 40 чол. щороку.
У 2021 році за допомогою Каховського міськрайонного центру зайнятості планується працевлаштувати 370 громадян.
Актуальним залишається забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством, а саме: матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб та з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.
З метою сприяння підвищенню рівня зайнятості та зниженню рівня безробіття населення політика у сфері зайнятості спрямовується на виконання пріоритетних завдань за таким основним напрямом, як розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць.
Основними напрямами діяльності стануть:
поширення нових форм професійного навчання зареєстрованих безробітних для задоволення потреб роботодавців у висококласній робочій силі;
використання професійного навчання як засобу працевлаштування на якісні робочі місця, в тому числі на базі створеного сучасного Державного навчального закладу «Херсонський центр професійно-технічної освіти»;
проведення системної профорієнтаційної роботи з населенням, спрямованої на посилення мотивації до праці та свідоме обрання робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці, психологічну підтримку та навчання методам пошуку роботи населення та учнівської молоді;
вдосконалення методів роботи з роботодавцями, які направлені на забезпечення їх кваліфікованим персоналом;
підвищення рівня поінформованості населення Каховської міської територіальної громади шляхом продовження широкомасштабної інформаційно – консультативної роботи серед громадськості.
Залишаються пріоритетними напрямами сприяння працевлаштуванню осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, удосконалення методів роботи з роботодавцями, в тому числі й активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи, зменшення терміну пошуку роботи та скорочення терміну перебування у стані безробіття.
Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду України соціального захисту інвалідів, інвестицій, власних коштів підприємств, установ та організацій для створення нових робочих місць й організації оплачуваних громадських робіт та інших не заборонених чинним законодавством джерел.
Виконання Програми передбачається протягом 2021 року.
Завдання Програми та результативні показники
Основними завданнями програми є:
- сприяння у всіх сферах економічної діяльності повній, продуктивній та вільно обраній зайнятості населення, спрямованої на підвищення рівня його життя;
- сприяння створенню нових робочих місць;
- реалізація трудових прав громадян;
- забезпечення соціального захисту громадян від безробіття.
Основними заходами програми є:
- забезпечення підвищення рівня зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці;
- сприяння працевлаштуванню та зайнятості молоді;
- сприяння збереженню діючих і створенню нових робочих місць на підприємствах, в тому числі за рахунок отримання дотацій від центру зайнятості;
- сприяння залученню жителів громади до створення умов для ефективного ведення особистого селянського господарства та перетворенню його у підприємницьку структуру за допомогою програм центру зайнятості;
- ініціювання створення ринків, торговельних закладів, де право продажу мали б тільки товаровиробники (підприємці-виробники сільськогосподарської продукції та особисті селянські господарства);
- сприяння розвитку підприємницької діяльності шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення громади, використання можливостей служби зайнятості щодо підготовки населення на курсах цільового призначення за професіями, орієнтованими на самозайнятість;
- сприяння додержанню роботодавцями законодавства про працю, а також прийнятих умов договорів та угод, погашенню та недопущенню заборгованості до фондів;
- проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи, профінформаційних та профорієнтаційних виховних годин з метою формування в молоді позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції щодо нелегальної праці;
- сприяння виявленню випадків використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем;
- недопущення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємствами усіх організаційно-правових форм;
- активізація роботи по благоустрою населених пунктів, проведення роботи по прибиранню територій громади за рахунок організації на території громади оплачуваних громадських робіт для безробітного населення, особливу увагу при їх організації звернути на залучення квотної категорії населення.
Виконання заходів Програми дасть змогу підвищити якість робочих місць за умовами та оплатою праці у результаті реалізації інноваційно-інвестиційної політики; зменшити обсяги нелегальної («тіньової») зайнятості; підвищити престижність робітничих професій; задовольнити потребу всіх соціальних груп та вікових категорій населення в отриманні доступних профорієнтаційних послуг належної якості; підвищити рівень зайнятості населення; створити умови для реалізації конституційних прав громадян на вільний розвиток особистості, працю, вільний вибір професії та професійний розвиток.
Напрями діяльності та заходи Програми
Напрями діяльності та заходи Програми викладені у додатку 1.
VII. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Виконавці Програми:
Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради:
розробляє і реалізує місцеву програму зайнятості населення;
координує діяльність учасників Програми;
аналізую стан ринку праці.
Відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики Каховської міської ради:
провадить економічну політику міста;
сприяє розвитку підприємництва на території міста;
реалізує державну політику з питань розвитку галузей промислового виробництва;
готує пропозиції щодо залучення підприємств, установ, організацій до участі у розвитку та створенні нових потужностей;
вносить пропозиції з питань прогнозування розвитку галузей, ліквідації застарілих та розміщення нових виробництв;
готує пропозиції щодо державної підтримки та надання допомоги розвитку підприємництва, а також сприяє становленню та розвитку ринкових інфраструктур;
сприяє створенню сприятливих умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій.
Управління культури та туризму Каховської міської ради:
координує процеси розвитку курортно-туристичної сфери, готує прогнози розвитку галузі;
сприяє розвитку перспективних видів туризму, збільшенню обсягу додаткових послуг, що надаються курортними установами та підприємствами.
Управління освіти Каховської міської ради:
проводить роботу з оптимізації мережі міських освітніх установ;
бере участь у створенні умов для перепідготовки незайнятого населення за замовленнями зацікавлених підприємств та організацій;
сприяє працевлаштуванню випускників середніх загальноосвітніх закладів;
сприяє працевлаштуванню молоді;
надає молоді інформацію з питань працевлаштування;
надає допомогу в організації трудових об’єднань молоді.
Каховський міськрайонний центр зайнятості:
забезпечує реалізацію заходів соціального захисту незайнятого населення, яке звернулося до служби зайнятості;
забезпечує раціональне та ефективне використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
проводить моніторинг стану ринку праці, попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці міста;
аналізує і прогнозує динаміку чисельності громадян, що звернулися за отриманням соціальних послуг до служби зайнятості, обсяги надання цих послуг, вносить пропозиції, спрямовані на поліпшення якості та індивідуального підходу при наданні соціальних послуг.
Головне управління Держпраці у Херсонській області забезпечує захист прав працівників шляхом здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю.
Каховське відділення Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області:
подає з дотриманням конфіденційності відомості про окремих суб’єктів підприємницької діяльності - юридичних та фізичних осіб, що перебувають на обліку в податкових органах, за письмовими запитами обласної державної адміністрації для використання в роботі;
забезпечує контроль за дотриманням роботодавцями законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками з метою легалізації зайнятості.
Управління статистики в Херсонській області:
подає інформацію з питань використання трудових ресурсів, зайнятості населення та підготовки кадрів в місті, а також інформацію для оперативного вирішення питань у межах чинного законодавства.
Міська організація роботодавців забезпечує виконання норм Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні та відповідної територіальної угоди у частині сприяння розвитку виробництва, забезпечення продуктивної зайнятості.
Механізм управління виконанням Програми включає:
моніторингове дослідження ринку праці міста, в тому числі створення нових робочих місць, розроблення прогнозів на середньострокову та довгострокову перспективи, інформування соціальних партнерів про стан справ щодо регулювання ринку праці міста, підготовку пропозицій та рекомендацій в межах реалізації Програми;
систематичну підготовку інформацій про хід виконання Програми;
розгляд на засіданнях сесії міської ради питань щодо повноти та своєчасності реалізації заходів Програми;
прийняття рішень щодо регулювання, організації та прогнозування у сфері зайнятості населення.
Заступник міського голови з
питань виконавчих органів ради Іван Орєхов
Додаток 1
Напрями діяльності та заходи програми зайнятості населення
міста Каховки на 2021 рік
Найменування заходу | Виконавці | Строк виконання | Джерело фінансування |
1 | 2 | 3 | 4 |
1. Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць | |||
1.1. З метою підвищення рівня зайнятості населення, зокрема молоді, шляхом орієнтації на зайняття підприємництвом у сфері екологічного, аграрного та сільського туризму проводити широкомасштабну інформаційно- мотиваційну роботу, в тому числі із запровадженням довгострокових проектів | Структурні підрозділи виконавчого комітету: відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики, управління культури та туризму, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування в межах коштів, передбачених на вказані цілі Фондом загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття |
1.2. Здійснювати державний та громадський нагляд і контроль за дотриманням вимог законодавства про працю та про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття з метою забезпечення реалізації прав і гарантій працівників, недопущення випадків використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем | Головний державний інспектор відділу з питань законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці в Херсонській області (за згодою), Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою), | Протягом 2021 року | Фінансування не потребує |
1.3. Сприяти розширенню альтернативних видів підприємницької діяльності | Структурні підрозділи виконавчого комітету: відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики, управління культури та туризму, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою | Протягом 2021 року | Фінансування не потребує |
1.4. Сприяти створенню мережі фірмових магазинів, відділів і секцій сільгосптоваровиобників району | Відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики, суб’єкти підприємницької діяльності (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування не потребує |
1.5. Залучати педагогічні кадри закладів професійної освіти району до організації профільного навчання учнів старшої школи з урахуванням перспективних потреб ринку праці | Управління освіти | Протягом 2021 року | Фінансування не потребує |
1.6. Організовувати громадські та інші роботи тимчасового характеру, зокрема щодо реалізації в області соціально- спрямованих проектів: - з інформування населення про недопущення порушень громадського порядку; - «Відтворимо культурно- істор ичну спадщину Херсонщини», - з використанням всіх джерел фінансування, в тому числі коштів місцевого бюджету | Управління праці та соціального захисту населення, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | За рахунок коштів місцевого бюджету, так і коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; кошти роботодавців |
1.7. З метою розширення сфери застосування праці проводити аналіз цільових програм та інвестиційних проектів, які реалізовуються та розробляються в області для визначення кількості створених нових робочих місць в професійно- кваліфікаційному розрізі та передавати зазначену інформацію центрам зайнятості для працевлаштування безробітних | Відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування не потребує |
1.8. З метою посилення мотивації до праці, підвищення конкурентоспроможності, зниження тривалості безробіття проводити системну профорієнтаційну роботу з усіма верствами населення, в т.ч. з внутрішньо переміщеними особами, учасниками АТО, які звернулися за допомогою до служби зайнятості, у т.ч. через соціально-психологічні тренінгові центри | Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування не потребує |
2. Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення | |||
2.1. З метою формування в суспільстві позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції у молоді проводити інформаційно- роз’яснювальну роботу: - розміщувати публікації у ЗМІ; - організовувати проведення радіо- та телепрограм; - проводити масові заходи тощо | Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою), управління освіти | Протягом 2021 року | Фінансування в межах коштів, передбачених на вказані цілі Фондом загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття; місцеві бюджети; кошти роботодавців; інші передбачені законодавством джерела фінансування |
3. Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції | |||
3.1. 3 метою збалансування попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці, для своєчасного підбору кадрів на робочі місця із сезонним характером роботи, в тому числі за рахунок міжтериторіального перерозподілу робочої сили, сформувати банк потреби роботодавців району у сезонних працівниках та вживати заходів щодо її укомплектування | Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування в межах коштів, передбачених на вказані цілі Фондом загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття; кошти роботодавців |
3.2. Проводити інформування населення щодо попередження наслідків нелегальної трудової міграції | Управління праці та соціального захисту населення, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування в межах коштів, передбачених на вказані цілі Фондом загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття |
3.3. 3 метою забезпечення соціального захисту працівників проводити на постійній основі інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг легальних трудових відносин | Управління праці та соціального захисту населення, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування не потребує |
4. Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці | |||
4.1. Здійснювати системну профорієнтаційну роботу з молоддю для посилення мотивації до праці та свідомого обрання робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці | Управління освіти, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування в межах коштів, передбачених на вказані цілі Фондом загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття; Державний бюджет України |
4.2. 3 метою сприяння правильному вибору професії та соціальній адаптації забезпечити проведення профорієнтаційних заходів для: - випускників загальноосвітніх шкіл, у тому числі з використанням програмно-апаратного комплексу «Профорієнтаційний термінал»; - молоді, яка звернулася до служби зайнятості, в тому числі неповнолітніх, які не працюють і не навчаються; - дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей; - молодих осіб з інвалідністю; - молоді, яка повертається з місць позбавлення волі | Структурні підрозділи виконавчого комітету: управління освіти, відділ у справах дітей, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування в межах коштів, передбачених на вказані цілі Фондом загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття; Державний бюджет України |
4.3. Забезпечити першочергове працевлаштування неповнолітніх, інших соціально вразливих категорій населення, у тому числі на новостворені робочі місця з наданням компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування | Відділ у справах дітей, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Каховський міськрайонний центр зайнятості (за згодою) | Протягом 2021 року | Фінансування в межах коштів, передбачених на вказані цілі Фондом загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття; Фонд соціального захисту інвалідів, кошти роботодавців; інші передбачені законодавством джерела фінансування |
Заступник міського голови з
питань виконавчих органів ради Іван Орєхов
Додаток 2
Надання соціальних послуг
Каховським міськрайонним центром зайнятості
по м. Каховка
№ зп | Найменування показника | 2021 прогноз |
1. | Чисельність осіб, які перебувають на обліку та отримують послуги протягом періоду | 2000 |
2. | Чисельність осіб, які мають статус безробітного | 1100 |
3. | Чисельність працевлаштованих осіб з числа тих, які перебувають на обліку | 370 |
4. | Чисельність працевлаштованих осіб з числа зареєстрованих безробітних | 310 |
5. | Чисельність зареєстрованих безробітних, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації | 40 |
6. | Чисельність осіб залучених до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру
| 65 65 |
7. | Чисельність осіб, яким надано послуги з питань організації підприємницької діяльності та ведення власної справи | 70 |
з них організували власну справу | 2 |
Додаток 3
Показники сприяння зайнятості інвалідів
Найменування показника | 2021 прогноз |
1. Чисельність інвалідів, що перебувають на обліку в Державній службі зайнятості України | 37 |
з них зареєстровані безробітні | 35 |
2. Чисельність інвалідів, працевлаштованих за сприяння Державної служби зайнятості України | 13 |
2.1. з них зареєстровані безробітні | 11 |
у тому числі отримувачі одноразово виплаченої допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності | 0 |
3. Чисельність інвалідів, залучених до участі у громадських роботах | 0 |
з них із числа зареєстрованих безробітних | 0 |
4. Чисельність інвалідів, які проходили професійне навчання – усього зокрема за рахунок: | 2 |
4.1. Коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття | 20 |
5. Чисельність інвалідів, працевлаштованих строком не менше ніж на два роки на нові робочі місця за направленням Державної служби зайнятості України, за яких роботодавцю надається компенсація витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів | 1 |
6. Чисельність інвалідів, працевлаштованих на підприємства, в установи, організації шляхом надання дотацій за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, зареєстрованих у Державній службі зайнятості України як безробітні | 0 |
Додаток 4
Створення нових робочих місць під час реалізації інвестиційних проектів
на 2021 рік
№ | Основні інвестиційні проекти, спрямовані на забезпечення соціально-економічного розвитку області | Рік початку і закінчення реалізації проекту | Кількість створених робочих місць на 2021 |
1 | 2 | 3 | 4 |
1. | ПрАТ «КЕМЗ» Розробка машини для сульфітації різаної сировини V-H№524 | 2020 -2021 | 2 |
2. | ПрАТ «КЕМЗ» Машина для переробки листових овочів( укроп, петрушка) V-BC- 403 | 2020 -2021 | 2 |
3. | ТОВ “Скандітекс” Розширення підприємства (будівництво цеху 2500мІ, складу 1000мІ) | 2020- 2022 | 100 |
4. | ТОВ “Терра Тарса Україна” Будівництво комплексу для приймання, зберігання, змішування та фасування мінеральних добрив | 2020- 2022 | 10 |