Розглянувши схвалену виконавчим комітетом міської ради міську Програму підтримки діяльності органів самоорганізації населення та одиниць
самоорганізації м. Каховки (старших кварталів) на 2020 рік , керуючись ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити міську Програму підтримки діяльності органів самоорганізації населення та одиниць самоорганізації м. Каховки (старших кварталів) на 2021 рік (додається).
2. Головним розпорядником коштів, передбачених на ресурсне забезпечення Програми, визначити виконком Каховської міської ради.
3. Фінансовому управлінню забезпечити фінансування Програми в межах коштів, передбачених у міському бюджеті на 2021 рік.
4. Відповідальність за виконання рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Романенка Р.В.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту (Особа О.Б.).
Міський голова Віталій НЕМЕРЕЦЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення сесії міської ради
_______________ № ________
П Р О Г Р А М А
підтримки діяльності органів самоорганізації населення та одиниць самоорганізації м. Каховки (старших кварталів) на 2021 рік
(надалі – Програма)
I. Опис проблеми, на розв’язання якої спрямовано Програму
З метою підвищення рівня участі населення у вирішенні важливих питань життєдіяльності міста, здійснення громадського контролю щодо якості надання послуг населенню, забезпечення належного утримання та ефективної експлуатації майна, яке перебуває у загальному користуванні громади, виконавчим комітетом Каховської міської ради проведено роботу по запровадженню інституту Старших кварталів, вулиць, багатоквартирних будинків на 29 кварталах міста.
Програма спрямована на залучення населення до співпраці з органами місцевого самоврядування, укріплення та розвиток органів самоорганізації населення шляхом стимулювання та заохочення старших кварталів до якісного виконання своїх обов’язків згідно з затвердженим Положенням.
II. Мета і завдання Програми
1. Підтримка та розвиток партнерських відносин з органами самоорганізації населення для забезпечення належного утримання та експлуатації майна, яке перебуває у загальному користуванні.
2. Залучення громадськості міста до вирішення проблем життєдіяльності міста.
3. Координація дій одиниць самоорганізації населення при реалізації місцевих ініціатив.
4. Здійснення громадського контролю за якістю надання комунальних послуг та дотримання Правил благоустрою в місті.
III. Технологія досягнення цілей
Методи реалізації Програми:
Реалізація програми буде здійснюватись шляхом:
1. Впровадження механізмів стимулювання Старших кварталів з питань забезпечення чистоти та порядку на закріплених територіях.
2. Співпраці з населенням, підвищення інформованості з екологічних питань шляхом проведення зборів, громадських слухань, через засоби масової інформації, формування громадської думки щодо дотримання Правил благоустрою.
3. Проведення масових заходів по санітарній чистці та озелененню міста із залученням громадських організацій, мешканців кварталів (двомісячника, суботників, чистих четвергів, інших акцій).
4. Застосування впливових заходів до порушників Правил благоустрою, а саме: адміністративних штрафів, оприлюднення інформації про вжиті адміністративні заходи до порушників Правил благоустрою через засоби масової інформації.
5. Висвітлення через засоби масової інформації, офіційний сайт територіальної громади інформації про хід реалізації Програми, про санітарний стан міста.
IV. Критерії розподілу матеріального
заохочення старших кварталів
Старші кварталів щоквартально згідно з рішенням сесії міської ради заохочуються матеріально за активну роботу за місцем проживання.
Проєкт рішення готується відділом організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю на підставі висновків відділу міського господарства, надзвичайних ситуацій, обліку житла.
Основними критеріями розподілу матеріального заохочення старших кварталів є: виконання на території кварталів повноважень, визначених Положенням про старших кварталів, стаж роботи старшого кварталу на громадських засадах та його ставлення до виконання своїх обов’язків, активність старших кварталів у громадському житті міста, кількість ініційованих акцій благоустрою, кількість жителів, що проживають на території кварталу, а також аналіз звітів старших кварталів про проведену роботу за місцем проживання.
Фінансування заохочення та стимулювання роботи старших кварталів на 2021 рік у сумі 139200 грн. здійснюється за рахунок міського бюджету.
V. Очікувані результати
Короткострокові наслідки реалізації Програми:
-
Зменшення кількості стихійних звалищ, покращення санітарного стану вулиць міста.
-
Покращення якості комунальних послуг, отримуваних мешканцями кварталу.
-
Зменшення кількості не вакцинованих тварин.
-
Унормування питань фіксації фактичного місця проживання мешканців кварталу.
Перспективні наслідки реалізації Програми:
-
Підвищення рівня екологічної та протиепідемічної освіти та свідомості громадян.
-
Забезпечення ефективного використання бюджетних коштів за рахунок зменшення витрат на ліквідацію стихійних звалищ, відновлення елементів благоустрою.
3. Покращення екологічного стану міста та позитивний вплив на стан здоров’я населення.