Відповідно до статей 2, 169, 172, 175-176, 327 Цивільного кодексу України, статей 24, 78-781 Господарського кодексу України, статей 6, 10, 16-17, пунктів 29-30 частини першої статті 26, частини третьої статті 50, статті 60, пункту 6-1 Розділу 5 «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 4, 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», враховуючи рішення 3 сесії Каховської міської ради VIII скликання від 22 грудня 2020 року № 68/3 «Про припинення Малокаховської сільської ради Каховського району Херсонської області, Роздольненської сільської ради Каховського району Херсонської області та Коробківської сільської ради Каховського району Херсонської області, в результаті реорганізації шляхом приєднання до Каховської міської ради та припинення виконавчого комітету Коробківської сільської ради Каховського району Херсонської області, в результаті реорганізації шляхом приєднання до Виконавчого комітету Каховської міської ради», міська рада
ВИРІШИЛА:
-
Внести зміни до складу засновників КОРОБКІВСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА (код ЄДР 35434931), а саме:
-
виключити зі складу засновників Коробківську сільську раду Каховського району Херсонської області (код ЄДР 26348870, місцезнаходження: Україна, 74824, Херсонська область, Каховський район, село Коробки, площа Миру, будинок 1);
-
увійти до складу засновників у порядку правонаступництва та прийняти усі повноваження, майнові та немайнові права та обов’язки засновника, в тому числі прийняття рішень щодо зміни найменування, внесення змін до статуту та затвердження його в новій редакції, внесення будь-яких змін до інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стосовно вищевказаної юридичної особи, а також вчиняти необхідні дії згідно чинного законодавства для проведення державної реєстрації перелічених та будь-яких інших змін.
-
Затвердити у новій редакції Статут КОРОБКІВСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА.
-
Уповноважити керівника (директора) комунального підприємства підписати Статути у новій редакції та здійснити дії щодо державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, а саме про зміну засновника юридичної особи - відповідно до вимог чинного законодавства.
-
Виконавчому комітету Каховської міської ради утворити комісію з прийняття до комунальної власності Каховської міської територіальної громади об'єктів комунальної власності — майнового комплексу комунального підприємства, зазначеного в пункті 1 цього рішення, та надати акт приймання-передачі на затвердження сесії Каховської міської ради.
-
Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (Лобунько Г.П.).
-
Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту (Особа О.Б.).
Міський голова В. НЕМЕРЕЦЬ
ЗАТВЕРДЖУЮ
Міський голова
____________В.А.НЕМЕРЕЦЬ
СТАТУТ
Коробківського сільського комунального підприємства
село Коробки
2021 рік
1. Загальні положення
1.1. КОРОБКІВСЬКЕ СІЛЬСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО (далі по тексту – Підприємство) утворене для надання житлово-комунальних послуг з водопостачання та водовідведення (каналізаційні стоки) в селі Коробки, надання інших послуг за договорами з юридичними та фізичними особами, а також з метою експлуатації та обслуговування комунального майна в селі Коробки.
1.2. Підприємство є юридичною особою, користується правом господарського відання щодо закріпленого за ним майна, має право від свого імені укладати договори, набувати майнові і немайнові права та нести обов’язки, бути позивачем та відповідачем у судах, займатися діяльністю, що відповідає напрямкам, передбаченим цим Статутом.
1.3. Засновником Підприємства є Каховська міська рада Херсонської області (далі - Засновник), код ЄДРПОУ 26433050, місце знаходження: 74800, Херсонська область область, місто Каховка, вулиця Велика Куликовська, будинок 103.
1.4 Підприємство має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку, бланки зі своїм найменуванням тощо. Права і обов’язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
1.5. Найменування Підприємства:
1. Повне : КОРОБКІВСЬКЕ СІЛЬСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО.
1.6. Засновник не несе відповідальності за зобов’язаннями Підприємства, а Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями Засновника.
1.7. Місцезнаходження підприємства: 74824, Україна, Херсонська область, Каховський район, село Коробки, площа Миру, будинок 1. Юридична адреса: 74824, Україна, Херсонська область, Каховський район, село Коробки, площа Миру, будинок 1.
1.8. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією та законами України, Господарським кодексом, Цивільним кодексом, Податковим кодексом України, іншими законодавчими актами України, актами Президента України, нормативно-правовими актами, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, а також цим Статутом.
2. Мета і предмет діяльності підприємства
2.1. Підприємство створене з метою експлуатації, обслуговування та розвитку майнового комплексу та житлово-комунального господарства села Коробки, що входить до Каховської об’єднаної територіальної громади, надання відповідних послуг фізичним та юридичним особам, а також за потреби - надання інших видів робіт і послуг для задоволення потреб місцевого населення.
2.2. Предметом діяльності підприємства є здійснення виробничо-господарської діяльності для задоволення потреб юридичних та фізичних осіб у роботах і послугах, їх реалізації на платній основі з метою досягнення основних завдань підприємства.
2.3. Основними завданнями Підприємства є:
- забезпечення сталого водопостачання та водовідведення (каналізаційні стоки) в селі Коробки;
- утримання нерухомого та рухомого майна, обладнання та приладів, що знаходяться на балансі підприємства, в належному стані;
- забезпечення нерухомого майна, яке знаходиться на балансі Підприємства електроенергією;
- забезпечення безперервної та раціональної експлуатації нерухомого майна, обладнання, інвентарю, приладів та майна наданого в оренду (за наявності такого);
- здійснення фінансово-господарського і матеріально-технічного забезпечення об’єктів майна, яке знаходиться на балансі Підприємства;
- здійснення фінансових та розрахункових операцій, пов’язаних з експлуатацією майна, в тому числі: при сплаті обов’язкових та комунальних платежів, при здачі майна в оренду, іншому користуванні майном та при здійсненні виконання зобов’язань;
- здійснення видачі необхідних довідок та інших документів, які пов’язані із використанням майна, яке знаходиться на балансі Підприємства;
- розробка і подання на розгляд Засновника пропозицій щодо раціонального використання та розпорядження майном, яке знаходиться на балансі Підприємства;
- проведення господарської діяльності для отримання джерел фінансування своєї основної діяльності з надання різних послуг членам громади.
- підприємство здійснює свою діяльність на основі господарського розрахунку і зацікавленості членів його колективу в економічно-ефективній роботі.
2.4. Підприємство здійснює такі види діяльності:
- надання споживачам послуг з водопостачання та водовідведення каналізаційних стоків;
- монтаж водопровідних мереж (монтаж, ремонт водопровідно-каналізаційних мереж та арматури до них підключення/відключення вводів до централізованих водопровідних та каналізаційних мереж);
- зняття з обліку та прийняття на облік лічильників холодної води, обстеження приміщень та ревізія об’ємів водопостачання будинків приватного сектору, бюджетних та фізичних осіб, зняття контрольних показників лічильників квартир, будинків приватного сектору, бюджетних та фізичних осіб;
- збирання та вивіз побутових відходів;
- благоустрій села та селища;
- утримання та прибирання зон відпочинку.
2.5. Підприємство має право здійснювати інші види господарської діяльності, що не заборонені законодавством України, та які відповідають цілям і напрямам його діяльності:
- надавати послуги з утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій;
- інші спеціалізовані роботи (платне надання послуг трактора тощо);
Усі види діяльності, які згідно із законодавством України потребують спеціальних дозволів чи ліцензій, здійснюються Підприємством лише після їх отримання.
3. Майно підприємства
3.1. Майно Підприємства належить до комунальної власності Каховської міської територіальної громади і закріплене за Підприємством на праві господарського відання.
3.2. Підприємство користується майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, що не суперечить чинному законодавству та цьому Статуту та забезпечує доцільність використання майна.
3.3. Майно Підприємства становлять основні засоби, товари, матеріали, грошові кошти, інші цінності, що відображаються у самостійному балансі Підприємства і належать йому на праві власності, а також майно, внесене Засновником до статутного фонду Підприємства, та майно, передане Засновником Підприємству на праві господарського відання, або в іншій формі закріплення майна на відповідному правовому режимі.
3.4. Джерелами формування майна Підприємства є:
- Майно, передане йому Засновником.
- Доходи, одержані від реалізації послуг, а також інших видів фінансово-господарської діяльності.
- Капітальні вкладення та дотації з бюджетів.
- Безоплатно передані основні фонди за рішенням органів місцевого самоврядування.
- Кредити банків та інших кредиторів.
- Безоплатні та благодійні внески, пожертвування суб’єктів господарювання і громадян.
- Придбання товарно-матеріальних цінностей, об’єктів рухомого та нерухомого майна в процесі діяльності.
- Безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян.
- Інші джерела, не заборонені законодавством України.
3.5. Підприємство має право за погодженням з Засновником продавати та передавати майно іншим під4приємствам, організаціям, установам, обмінювати, здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування будинки, споруди, устаткування і транспортні засоби, що знаходяться на його балансі.
3.6. Підприємство в установленому законодавством порядку забезпечує оформлення та державну реєстрацію речових прав на об’єкти, права на які підлягають державній реєстрації.
3.7. Підприємство користується землею і іншими природними ресурсами відповідно до своєї мети діяльності та чинного законодавства.
3.8. Збитки завдані Підприємству при порушенні його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами відшкодовуються Підприємству за рішенням суду.
Підприємство за наявності підстав зобов’язане вжити заходів щодо стягнення в порядку регресу збитків з інших суб’єктів господарювання або стягнути збитки з винних працівників Підприємства відповідно до вимог чинного законодавства про працю.
4. Розмір і порядок формування статутного фонду та фондів підприємства
4.1. Для забезпечення статутної діяльності підприємства у порядку, передбаченому цим Статутом, формується статутний фонд. Статутний фонд Підприємства утворюється Засновником.
4.2. Розмір статутного фонду на момент реєстрації даного Статуту становить 300,00 грн. (триста гривень 00 копійок).
4.3. Статутний фонд Підприємства формується внесенням матеріальних, грошових та інших цінностей Засновника.
4.4. Розмір статутного фонду підприємства може бути змінено з дотримання вимог чинного законодавства та цього статуту.
5. Права та обов’язки Підприємства
5.1. Підприємство має право:
- Самостійно планувати свою діяльність згідно з цим Статутом.
- Визначати свою організаційну структуру, встановлювати чисельність працівників та штатний розпис за погодженням з засновником.
- Укладати договори, угоди, контракти та інші юридичні акти з підприємствами, організаціями різних форм власності, фізичними особами-підприємцями, цивільно-правові та трудові угоди з оплатою праці за згодою сторін.
- Планувати та будувати свою виробничо-господарську та фінансову діяльність за погодженням з засновником. Визначати стратегію, перспективу розвитку на основі самостійно розроблених планів економічного та соціального розвитку.
- Враховуючи господарсько-побутові та економічні потреби, самостійно розподіляти прибуток підприємства.
- Користуватися і розпоряджатися своїм майном відповідно до чинного законодавства.
- Відкривати поточні, розрахункові та інші рахунки в банківських установах.
- Користуватися кредитами будь-яких кредитно-фінансових установ або інших організацій на договірній основі.
Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності згідно із законодавством.
5.2. Майнові права Підприємства виникають:
- з договорів, правочинів та угод, передбачених чинним законодавством, а також з угод, не передбачених законодавством, але таких, що йому не суперечать;
- внаслідок створення та придбання майна з підстав, не заборонених законодавством;
- на підставі інших юридичних фактів та обставин, з якими законодавство пов’язує виникнення майнових прав та обов’язків суб’єктів господарювання.
5.3. Підприємство зобов’язане:
- Організувати роботу відповідно до законодавства України.
- Забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати працівникам, своєчасну сплату податків, інших відрахувань згідно з чинним законодавством.
- Забезпечувати надання послуг відповідно до цього Статуту в обсягах та якості, що відповідають місцевим програмам та укладеним договорам.
- Створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.
- Здійснювати заходи щодо вдосконалення організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості, як у результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи Підприємства, забезпечувати економне і раціональне використання фонду соціального розвитку і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства.
- Здійснювати бухгалтерський, оперативний облік і вести фінансову та статистичну звітність згідно із законодавством.
- Додержуватися фінансової дисципліни.
- Проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку, фінансової звітності та статистичної інформації згідно із законодавством.
- Забезпечувати цільове використання закріпленого за ним майна та виділених бюджетних коштів.
5.4. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству відповідно до закону.
5.5. Підприємство несе відповідальність за порушення договірних зобов’язань, кредитно-розрахункової та податкової дисципліни вимог до якості продукції і послуг, додержання стандартів, норм і правил здійснення господарської діяльності в порядку, визначеному чинним законодавством України.
6. Управління Підприємством
6.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту.
6.2. Керівництво поточною (оперативною) діяльністю Підприємства здійснює його директор.
6.3. Директор Підприємства призначається на посаду та звільняється з посади Каховським міським головою.
6.4. З директором підприємства укладається контракт, у якому визначаються строк найму, його права, обов’язки і відповідальність, умови матеріального забезпечення, звільнення з посади, інші умови найму, за погодженням сторін.
6.5. Директор Підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції Засновника.
6.6. Директор є підзвітний Засновнику Підприємства і організовує виконання його рішень, несе відповідальність за діяльність Підприємства згідно з чинним законодавством.
6.7. Директор Підприємства:
- Керує поточною діяльністю Підприємства.
- Під час реалізації своїх прав і виконання обов’язків повинен діяти в інтересах Підприємства.
- Діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в судах, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, інших організаціях незалежно від форм власності, а також у відносинах з юридичними та фізичними особами.
- За погодженням з засновником визначає свою організаційну структуру, встановлю чисельність працівників і штатний розпис.
- Має право першого підпису на фінансових документах Підприємства.
- Видає в межах своєї компетенції накази, розпорядження та доручення, які є обов’язковими для виконання працівниками Підприємства.
- Організовує виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність Підприємства відповідно до мети та основних напрямів його діяльності.
- Затверджує товарні, товарно-грошові, інвентаризаційні та інші внутрішні документи Підприємства за погодженням з Засновником.
- Затверджує інструкції, положення, які регламентують діяльність Підприємства за погодженням з Засновником.
- У встановленому порядку призначає на посади та звільняє з посад працівників Підприємства.
-Обирає форму і систему оплати праці, установлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, посадових окладів, винагород, надбавок і доплат з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством.
- Застосовує заохочення та дисциплінарні стягнення до працівників Підприємства.
- Розпоряджається коштами та майном Підприємства відповідно до цього Статуту та чинного законодавства.
- Укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки.
- Забезпечує ефективне використання та збереження майна, переданого підприємству.
- Виконує умови укладеного з Засновником контракту.
- Несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань, що визначені статутом, за формування та виконання фінансових планів підприємства, додержання трудової, фінансової дисципліни, вимог законодавства, організацію та стан бухгалтерського обліку підприємства, складання звітів, балансів, за збереження товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів та іншого майна Підприємства.
7. Компетенція Засновника Підприємства
7.1. Виключна компетенція Засновника Підприємства:
- Визначення основних напрямків діяльності Підприємства.
- Затвердження, внесення змін та доповнень до Статуту Підприємства, контроль за додержанням цього Статуту.
- Створення, ліквідація і реорганізація Підприємства.
- Прийняття рішення про припинення діяльності підприємства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.
- Встановлення (затвердження, погодження) у випадках визначених законодавством України цін, тарифів на послуги, роботи, що виконуються (надаються) Підприємством.
- Надання згоди про вступ Підприємства, як засновника (учасника) до інших господарських товариств, створення дочірніх підприємств та відокремлених підрозділів, що матимуть самостійний баланс.
7.2. Засновник Підприємства має право:
- Брати участь у керуванні підприємством в порядку передбаченому чинним законодавством.
- Вносити додаткові внески до статутного капіталу Підприємства.
7.3. Засновник Підприємства зобов’язаний:
- Сприяти діяльності підприємства з метою отримання максимальних результатів.
- Не втручатися в поточну фінансово-господарську діяльність Підприємства.
- Виконувати інші організаційно-господарські зобов’язання, передбачені чинним законодавством.
8. Трудовий колектив та соціальна діяльність Підприємства
8.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють відносини працівника з Підприємством.
8.2. Виробничі, трудові, соціальні відносини, режим роботи та відпочинок працівників Підприємства регулюється чинним законодавством України, колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
8.3. Для виконання робіт, що мають разовий характер, Підприємство має право укладати договори підряду з окремими особами та колективами з оплатою праці за згодою сторін.
8.4. Працівники Підприємства підлягають обов’язковому соціальному страхуванню та соціальному забезпеченню в установленому чинним законодавством порядку.
8.5. Трудовий колектив Підприємства:
- Вирішує питання соціального розвитку Підприємства.
- Розглядає та затверджує проект колективного договору.
- Вирішує інші питання самоврядування трудового колективу.
8.6. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами. Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах трудовий колектив може обрати орган колективного самоврядування, до складу якого не може входити керівник Підприємства.
8.7. Рішення соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Підприємства, виробляються його органами управління та приймаються трудовим колективом або уповноваженим ним органом і відображаються у колективному договорі. Колективним договором також регулюються питання охорони праці на Підприємстві.
8.8. Питання соціального розвитку, зокрема поліпшення умов праці, життя та здоров’я, гарантії обов’язкового медичного страхування працівників Підприємства, вирішуються трудовим колективом за участю керівника Підприємства, якщо інше не передбачено чинним законодавством.
9. Господарська діяльність Підприємства
9.1. Підприємство самостійно планує свою господарську діяльність та здійснює її на принципах повного господарського розрахунку, самофінансування і самоокупності відповідно до своїх статутних завдань на підставі чинного законодавства.
9.2. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток.
9.3. Підприємство може утворювати за рахунок доходу спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних з його діяльністю:
фонд розвитку виробництва;
фонд споживання (оплати праці);
фонд соціального розвитку;
інші фонди, які встановлені законодавством.
9.4. Інші особливості господарської та соціальної діяльності комунальних підприємств визначаються чинним законодавством України.
9.5. Прибуток Підприємства, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, сплати відсотків по кредитах банків, сплати передбачених законодавством податків та інших платежів до бюджету, залишається у повному розпорядженні Підприємства та використовується відповідно до законодавства.
9.6. Розподіл прибутку Підприємства здійснюється відповідно до затвердженого фінансового плану Підприємства з урахуванням вимог Господарського кодексу України та інших законів України.
9.7. Підприємство за погодженням з Засновником визначає правила внутрішнього трудового розпорядку, встановлює форми, системи і розміри оплати праці працівників підприємства у порядку, визначеному чинним законодавством України та Колективним договором Підприємства. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є частина доходу, одержаного в результаті його господарської діяльності.
9.8. Підприємство самостійно організовує матеріально-технічне забезпечення виробництва.
9.9. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюється на основі договорів.
9.10. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно із чинним законодавством України.
9.11. Інші особливості господарської діяльності комунального підприємства визначаються чинним законодавством.
10. Припинення діяльності Підприємства
10.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням Засновника, а у випадках передбачених чинним законодавством, за рішенням суду. У разі банкрутства Підприємства його ліквідація проводиться згідно з законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
10.2. Ліквідація Підприємства здійснюється комісією, призначеною Засновником, а в разі припинення його діяльності за рішенням суду – комісією, утвореною відповідно до рішення суду.
10.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Підприємством. Ліквідаційна комісія за актом приймання-передачі приймає та оцінює наявне майно Підприємства, виявляє його дебіторів і кредиторів, вживає заходи щодо стягнення та сплати боргів, складає ліквідаційний баланс Підприємства, подає його на затвердження до Засновника. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами визначаються чинним законодавством.
10.4. Ліквідаційна комісія згідно чинного законодавства несе відповідальність за бухгалтерський облік господарських операцій пов’язаних з ліквідацією Підприємства, включаючи оцінку майна і зобов’язань підприємства, та складання ліквідаційного балансу і фінансової звітності, за шкоду, заподіяну Підприємству.
10.5. Працівникам Підприємства, які звільняються у зв’язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства про працю України.
10.6. Підприємство вважається таким, що припинило свою діяльність, з дня внесення до державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців запису про державну реєстрацію його припинення.
11. Порядок внесення змін та доповнень
11.1. Зміни та доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.
11.2. Питання, що не врегульовані цим Статутом вирішуються відповідно до норм чинного законодавства України.