ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 20

З метою приведення у відповідність установчих документів Міського центру соціальних служб для сім`ї Каховської міської ради до вимог чинного законодавства, оптимізації та комплексного підходу до надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 479 «Деякі питання діяльності центрів соціальних служб», керуючись, ст. 25, п.3 ч.4 ст. 42, ч.4 ст.54,ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», Каховська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Змінити найменування Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каховської міської ради на:
- повне найменування: Міський центр соціальних служб Каховської міської ради;
- скорочене найменування: МЦСС Каховської міської ради
2. Внести зміни до Положення про вищевказаний заклад та привести його у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом викладення та затвердження його у новій редакції (додається).
2. Доручити директору Міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Каховської міської ради Івану КОРОТКОМУ :
2.1. Підписати Положення про Міський центр соціальних служб Каховської міської ради у новій редакції.
2.2. Підготувати та подати документи для державної реєстрації змін до установчих документів Міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Каховської міської ради, положення у порядку, визначеному чинним законодавством.
2.3. Забезпечити виготовлення печатки, штампу Міського центру соціальних служб Каховської міської ради відповідно до цього рішення, згідно діючого законодавства.
3. Визнати такими, що втратило чинність рішення Каховської міської ради від 21.12.2017 р. № 929/49 «Про затвердження Положення про Міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.
4. Відповідальність за виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (Галина ГОНДАРЕВА ).
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань культури, освіти, молоді, спорту, соціального захисту населення та охорони здоров’я (Вегандз МЯСНИКЯН).

Міський голова Віталій НЕМЕРЕЦЬ


ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням сесії Каховської міської ради
від ___________ року № _________

 ПОЛОЖЕННЯ
про Міський центр соціальних служб Каховської міської ради
(нова редакція)


м. Каховка 2020 рік

 

1. Загальні положення


1.1. Міський центр соціальних служб Каховської міської ради (далі - Центр) є закладом, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, і надає їм соціальні послуги.
1.2. Центр є комунальним закладом, який утворюється, реорганізується та ліквідується Каховською міською радою Херсонської області і належить до сфери її управління. Положення про Центр та внесення змін до нього затверджується Каховської міською радою Херсонської області.
1.3. Діяльність центру спрямовує та координує управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради Херсонської області. Головним розпорядником коштів для Центру є управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради Херсонської області .
1.4. Методичний та інформаційний супровід діяльності Центру забезпечує регіональний центр соціальних служб.
1.5. Центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, Держсоцслужби, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, іншими нормативно-правовими актами у сфері соціальної роботи та надання соціальних послуг, а також цим Положенням.
1.6. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із своїм найменуванням, штампи, бланки та інші необхідні реквізити.
1.7. Найменування Центру:
- повне найменування: Міський центр соціальних служб Каховської міської ради;
- скорочене найменування: МЦСС Каховської міської ради
Місцезнаходження Центру: 74800, Херсонська область, місто Каховка, вул. Фаїни Гаєнко, будинок 6.

2. Принципи та завдання Центру

2.1. Центр провадить діяльність за принципами гуманізму, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до честі та гідності, толерантності, законності, соціальної справедливості, доступності та відкритості, неупередженості та безпечності, добровільності, індивідуального підходу, комплексності, конфіденційності, максимальної ефективності та прозорості використання надавачами соціальних послуг бюджетних та інших коштів, забезпечення високого рівня якості соціальних послуг.
2.2. Основними завданнями Центру є:
-проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей з дітьми;
-надання особам і сім’ям з дітьми комплексу соціальних послуг відповідно до їх потреб згідно з переліком, затвердженим центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері сім’ї та дітей, з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків таких обставин.
2.3. Центр відповідно до визначених для нього завдань:
2.3.1. Здійснює заходи щодо:
-запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей, упровадження новітніх соціальних технологій, спрямованих на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин;
-виявлення отримувачів соціальних послуг та ведення їх обліку;
-соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації наставництва;
-надання особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги.
- роботи із запобігання відмовам від новонароджених дітей;
-здійснення соціально-психологічної реабілітацію дітей та соціальної адаптації осіб із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
-соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції, осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях і членів їх сімей;
-соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
-соціального супроводу прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників та усиновлювачів;
-соціальний патронаж дітей і молодих людей, які перебувають у конфлікті із законом.
2.3.2. Проводить оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, у соціальних послугах, визначає методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку.
2.3.3. Надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг, зокрема:
• соціального супроводу;
• консультування;
• соціальної профілактики;
• соціальної інтеграції та реінтеграції;
• соціальної адаптації;
• соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
• кризового та екстреного втручання;
• представництва інтересів;
• посередництва (медіації);
• інші соціальні послуги відповідно до визначених потреб.
2.3.4. Забезпечує соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.
2.3.5. Забезпечує соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом.
2.3.6. Складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
2.3.7. Вносить відомості до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
2.3.8. Взаємодіє з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з органами, установами, закладами, фізичними особами - підприємцями, які в межах своєї компетенції, надають допомогу вразливим групам населення та особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, та/або забезпечують їх захист. Зокрема, співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, закладами охорони здоров`я, Каховським відділом поліції ГУНП в Херсонській області.
2.3.9. Інформує отримувачів соціальних послуг у формі, доступній для сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров’я, про перелік соціальних послуг, які він надає, обсяг і зміст таких послуг, умови та порядок їх отримання.
2.3.10. Інформує населення про сімейні форми виховання та проводить попередній відбір кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.
2.3.11. З метою надання соціальних послуг особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення Центр забезпечує належні умови відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
2.3.12. Бере участь у визначенні потреб населення місцевої громади у соціальних послугах, а також у розробленні та виконанні програм надання соціальних послуг.
2.3.13. Прийняття рішення про надання соціальних послуг Центром, визначення їх обсягу, строку, умов надання та припинення, призначення фахівця, відповідального за ведення випадку особи/сім’ї, проводиться в порядку, передбаченому законодавством.
2.3.14. Проводить моніторинг та оцінювання якості наданих ним соціальних послуг відповідно до діючого законодавства.
2.3.15. Готує статистичні та інформаційно-аналітичні матеріали стосовно наданих соціальних послуг і проведеної соціальної роботи, які подає управлінню праці та соціального захисту населення Каховської міської ради Херсонської області та регіональному центру.
2.3.16. Забезпечує захист персональних даних осіб, сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, інших вразливих категорій осіб, яким надає соціальні послуги, а також осіб, що повідомили про перебування осіб/сімей у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".
2.3.17. Створює умови для навчання та підвищення кваліфікації фахівців, які надають соціальні послуги.

3. Права Центру
3.1. Центр має право:
-самостійно визначати форми та методи роботи;
▪ вживати заходів для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів сімей, дітей та молоді;
▪ залучати на договірній основі фахівців інших закладів, установ та організацій різних форм власності, волонтерів до надання соціальних послуг;
▪ укладати в установленому порядку договори з підприємствами, установами та організаціями (в тому числі іноземними) щодо проведення робіт, спрямованих на виконання покладених на нього завдань;
▪ вносити пропозиції щодо вдосконалення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю органам державної влади, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування;
▪ подавати до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій запити на інформацію, необхідну для організації надання соціальних послуг, та отримувати таку інформацію;
▪ подавати пропозиції до проекту місцевого бюджету з питань, що належать до його компетенції;
▪ залучати грошові кошти та інші ресурси (людські, матеріальні, інформаційні тощо), необхідні для надання соціальних послуг;
▪ на придбання та оренду обладнання, необхідного для забезпечення його функціонування;
- утворювати за потребою мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, згідно ПКМУ №654 22.08.18, та інші структурні підрозділи (служби), діяльність яких спрямовується на проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю і надання їм соціальних послуг, з урахуванням потреб громади.

4. Керівництво Центром
4.1. Центр очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади в установленому порядку міським головою за погодженням з директором регіонального центру соціальних служб.
У підпорядкуванні директора є заступник директора - начальник відділу, головний бухгалтер та інші працівники, які призначаються на посаду та звільняються з посад директором Центру у встановленому законодавством порядку.
4.2.Директор Центру:
-здійснює загальне керівництво діяльністю Центру, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Центр завдань, законність прийнятих ним рішень;
▪ розробляє в установленому порядку структуру та штатний розпис Центру в межах граничної чисельності працівників та фонду оплати праці відповідно до примірного штатного нормативу чисельності працівників, що затверджується Міністерством соціальної політики України;
▪ затверджує положення про структурні підрозділи (служби/відділення/відділи) Центру та посадові інструкції його працівників;
▪ представляє Центр у відносинах з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;
▪ проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до компетенції Центру;
▪ видає в межах своїх повноважень накази та розпорядження, організовує та контролює їх виконання;
▪ призначає в установленому порядку на посаду та звільняє з посади працівників Центру;
▪ розпоряджається коштами центру в межах затвердженого кошторису;
▪ утворює в Центрі атестаційну комісію, сприяє підвищенню кваліфікації його працівників;
▪ приймає рішення щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Центру;
▪ вживає заходів до поліпшення умов праці, дотримання правил охорони праці, внутрішнього трудового розпорядку, санітарної та пожежної безпеки та контролює їх виконання;
▪ забезпечує фінансово-господарську діяльність центру, створення та розвиток матеріально-технічної бази для проведення комплексу заходів/ надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах;
▪ забезпечує проведення атестації працівників центру в порядку, визначеному законодавством, та сприяє підвищенню їх кваліфікації;
▪ забезпечує своєчасне подання звітів про роботу центру до органу, яким утворено центр;
▪ виконує інші повноваження відповідно до чинного законодавства.

5. Компетенція та повноваження трудового колективу
5.1. На всіх працівників Центру поширюються норми діючого трудового законодавства України.
5.2. Трудовий колектив Центру:
▪ визначає орган, що відстоює інтереси трудового колективу (профспілковий комітет, рада трудового колективу, уповноважений від трудового колективу, інші);
▪ розглядає і затверджує проект колективного договору чи доручає це уповноваженому від трудового колективу;
▪ здійснює інші функції відповідно до законодавства і колективного договору.
5.3. Колективний договір підписується між адміністрацією Центру і трудовим колективом, регулює виробничі, трудові й економічні відносини.
5.4.Трудові спори працівників Центру вирішуються в порядку, визначеному законодавством.


6. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база Центру
6.1.Фінансово-господарська діяльність Центру проводиться відповідно до законодавства та положення про Центр і здійснюється на основі кошторису.
6.2.Гранична чисельність, фонд оплати праці робітників Центру та видатки на його утримання затверджуються Каховською міською радою.
6.3.Штатний розпис Центру за поданням директора Центру затверджується органом, який його утворив і письмово узгоджується міським головою.
6.4.Центр володіє та користується майном, яке передано йому на праві оперативного управління Каховською міської радою, юридичними та фізичними особами, а також майном, придбаним за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
6.5.Центр у процесі провадження фінансово-господарської діяльності самостійно:
-розпоряджається коштами;
-модернізує у разі наявності та необхідності власну матеріально- технічну базу;
-виконує інші функції, що не суперечать законодавству.
6.6.Фінансування надання соціальних послуг здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, спеціальних фондів, коштів підприємств, установ та організацій, плати за соціальні послуги, коштів благодійної допомоги (пожертвувань) та інших джерел, не заборонених законом.
6.6.1.Соціальні послуги надаються Центром відповідно до законодавства:
• за рахунок бюджетних коштів;
• із встановленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;
• за рахунок отримувача соціальних послуг / третіх осіб.
6.6.2. Розмір плати за соціальні послуги визначається центром у встановленому законодавством порядку і затверджується його директором.
6.6.3.Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.
6.6.4.Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та статистичної звітності проводиться відповідно до законодавства.

7. Центр є неприбутковою установою.
7.1 Забороняється розподіл доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та пов’язаних з ними осіб.
7.2 Доходи (прибутки) використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Центру та його структурних підрозділів, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених цим Положенням.
7.3 У разі припинення роботи Центру (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення), активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

8. Прикінцеві положення
8.1 Норми, які регулюють діяльність Центру та не входять до цього Положення, визначаються чинним законодавством.
8.2 Внесення змін до цього Положення проводиться в порядку, визначеному для його прийняття. Зміни підлягають обов’язковій державній реєстрації.
8.3 Припинення діяльності Центру здійснюється відповідно до чинного законодавства. Комісія з припинення визначається засновником.

Директор І.О.Короткий