ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXXIII

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

37

Дата реєстрації:

30.03.2017

Проголосовано:

20.04.2017 11:16:42

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    23
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    2
  • Відсутні
    10

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 37



Заслухавши інформацію начальника відділу у справах молоді та спорту Зубкова В.А. про хід виконання міської Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Каховці на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради від 28.03.2013 № 746/40 “Про міську Програму розвитку фізичної культури і спорту в м. Каховці на 2013-2017 роки” у 2016 році, міська рада



ВИРІШИЛА:



1. Хід виконання міської Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Каховці на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради від 28.03.2013 № 746/40 “Про міську Програму розвитку фізичної культури і спорту в м. Каховці на 2013-2017 роки” у 2016 році визнати добрим (інформація додається).



2. Відповідальність за подальше виконання міської Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Каховці на 2013-2017 роки покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Федченка В.В.



3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань культури, освіти, молоді, спорту, соціального захисту населення та охорони здоров’я (Макаров О.М.).







Міський голова А.А.Дяченко











Додаток



до рішення 33 сесії VII скликання



30.03.2017 № ________





ІНФОРМАЦІЯ



про хід виконання міської Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Каховці



на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради від 28.03.2013 № 746/40



Про Програму розвитку фізичної культури і спорту в м. Каховці



на 2013-2017 роки” у 2016 році





Протягом 2016 року відділом у справах молоді та спорту спільно з відділом освіти, іншими виконавчими органами міської ради, колективами фізичної культури підприємств і організацій міста, громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості, фахівцями галузі та активістами фізкультурно-спортивного руху міста проводилась відповідна організаційна та практична робота з виконання заходів Програми. Головна увага приділялась створенню в місті сприятливих умов для розвитку фізичної культури і спорту серед різних верств населення, сприянню більш широкому залученню населення, особливо дітей та підлітків, до занять фізичною культурою та спортом, організації і проведенню спортивно-масових заходів, створенню умов спортсменам міста для підготовки та участі в змаганнях обласного та всеукраїнського рівня, зміцненню та модернізації матеріально-технічної бази, підтримці фізкультури і спорту серед осіб з обмеженими функціональними можливостями.



На виконання зазначеного рішення проведена відповідна робота:





І. Створення умов для фізичного виховання, масового спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації в усіх типах навчальних закладів, за місцем роботи, проживання та місцях масового відпочинку населення, правоохоронних органах і службах



1. У дошкільних та загальноосвітніх закладах міста створені умови для забезпечення проведення уроків фізичної культури та позакласної і секційної роботи з фізичного виховання. Всі школи (крім НВК (гімназія) мають спортивні зали стандартного розміру та спортивні майданчики. Відповідно до Типових навчальних планів (Наказ МОН України від 05.02.2009, № 66) у ЗОШ уроки фізичного виховання у 2014-2015 і 2015-2016 навчальному році проводилися: 1-4 кл. – 3 години на тиждень, 5-7 кл. – 3 год., 8-9 кл. – 3 год., 10-11 кл. – 2 год. (Наказ МОН України від 20.05.2003, № 342). З загальної кількості учнів шкіл міста (3706 чол.) заняття з фізичної культури відвідують 3667 учня (у т.ч. 3 рази або 4 години на тиждень та більше – 3191 чол.). З загальної кількості учнів за станом здоров’я до підготовчої та спеціальної медичної групи у віднесено 700 учнів (у 2015 – 777), у т.ч. – підготовча – 634, спецмедгрупи – 66, а 39 учнів знаходяться на індивідуальній формі навчання.



На базі ЗНЗ міста функціонують 7 фізкультурно-спортивних клубів. Фізкультурно-спортивний клуб функціонує на базі ДНЗ «Каховський професійний ліцей сфери послуг», де також, крім уроків фізичної культури два рази на тиждень, проводяться один раз на тиждень заняття з ЗФП тривалістю три години.



2. Залишається проблемним питання щодо навчання каховчан плаванню. На території міста у 2014 році приватним підприємцем було приватизовано будівлю колишнього літнього кінотеатру “Спартак” (вул. В.Куликовська, 81 “Д”). За умовами



приватизації планується на даній території здійснити будівництво спортивно-



2



оздоровчого комплексу з басейном та житловими приміщеннями.



3. До спецмедгрупи у 2015-2016 навчальному році віднесено 66 учнів (у 2015 – 84). В зв’язку з відсутністю фінансування на базах навчальних закладів заняття серед учнів спецмедгруп у 2016 році не проводились.



4. В системі освіти міста, на базі Дитячого будинку інтернатного типу “Радість” проводились відкриті уроки фізичної культури, “майстер-класи” із залученням тренерів-викладачів КЗ “ДЮСШ”, спортсменів, фахівців та ветеранів спорту. Протягом оздоровчої компанії в пришкільних таборах були організовані заходи з нагоди відзначення “Олімпійського дня”, а також були організовані екскурсії на с/к “Олімпійський” з проведенням спортивно-масових заходів, естафет, рухливих ігор тощо.



Виконавчим комітетом міської ради прийняте рішення від 12.07.2016 № 198 «Про проведення Олімпійського тижня та відзначення Дня фізичної культури і спорту в м. Каховці у 2016 році», яким було затверджено склад оргкомітету та план заходів по організації та проведенню Олімпійського тижня та відзначення Дня фізичної культури і спорту. З метою популяризації фізичної культури та спорту в загальноосвітніх навчальних закладах міста в період з 08 по 18 вересня було організовано та проведено Олімпійський тиждень та «Олімпійські уроки». Проведено низку спортивно-масових заходів, змагань серед учнів (в т.ч. і вікторини на спортивну та олімпійську тематику, конкурси стінних газет, малюнків, фотографій) з залученням тренерів-викладачів з видів спорту КЗ «ДЮСШ», провідних спортсменів, ветеранів спорту.



5. Протягом звітного періоду проводились міські комплексні спортивні заходи: Спартакіада серед команд дошкільних закладів (60 учасників), Спартакіада серед збірних команд загальноосвітніх шкіл (12 видів спорту) та Спартакіада серед збірних команд початкових класів загальноосвітніх шкіл (8 видів спорту) 2015/2016 н.р., міська молодіжна Спартакіада. За підсумками Спартакіади школярів 2015/2016 н.р. серед 1-4 класів: І місце – ЗОШ № 3, ІІ – ЗОШ № 4, ІІІ – ЗОШ № 5; серед 5-11 класів: І місце - ЗОШ № 1, ІІ – СЗОШ № 2, ІІІ – ЗОШ № 5.



Збірні команди міста з видів спорту брали участь в обласній Спартакіаді школярів 2015/2016 н.р. (7 видів спорту) та V Спортивних іграх школярів Херсонщини 2016 року (10 видів спорту). В Спартакіаді м. Каховка посіла 5 місце (2015 – 2 місце), а у V Спортивних іграх – ІІІ місце.



Протягом вересня-листопада 2016 року на стадіонах «Авангард» і с/к «Олімпійський», спортивних залах КЗ «ДЮСШ», ЗОШ № 1 та ЗОШ № 5, спортивному майданчику ЗОШ № 5 відбулися змагання міської Спартакіади школярів 2016/2017 н.р. серед збірних команд ЗОШ (серед старшої і молодшої вікових груп): міні-футбол, фізкультурно-оздоровчий комплекс «Крок до здоров’я», «Шкіряний м’яч», футбол, «Старти надій», легкоатлетичний крос, змагання-фестиваль «Нащадки козацької слави» («Козацький гарт»), теніс настільний. Збірні команди школярів у жовтні-листопаді звітного року брали участь у змаганнях обласної Спартакіади школярів 2016/2017 н.р.: зональні змагання з футболу “Шкіряний м’яч”, зональні змагання “Старти надій”, легкоатлетичний крос, стрільба кульова.



В ДНЗ “КПЛСП” проводилась спартакіада навчального закладу, а команда ліцею брала участь в обласних змаганнях системи профтехосвіти, в міській молодіжній Спартакіаді.



6. У системі, як на рівні закладів освіти так і на міському рівні, проводились спортивно-масові заходи: “Тато, мама, я – спортивна сім'я”, фізкультурно-патріотичний комплекс “Козацький гарт”, змагання з футболу “Шкіряний м’яч” (у трьох вікових категоріях), “Свято м’яча”, краєзнавчо-спортивна гра “Котигорошко”, “Олімпійське



3



лелеченя”, тощо. В обласних змаганнях “Тато, мама, я – спортивна сім'я” сім’я Макарук (ЗОШ № 4) посіла ІІІ місце.



7. З метою проведення навчання всіх дітей основним елементам з пріоритетних видів спорту та відбору найбільш обдарованих дітей для системи дитячого спорту налагоджена співпраця дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста з КЗ “ДЮСШ”. ДЮСШ є методичної центром фізкультурної та спортивної роботи серед дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, де проходять навчання інструкторів, вчителів та всіх дітей основним елементам пріоритетних видів спорту та подальший відбір обдарованих учнів для системи дитячого спорту. Протягом року проводились семінари-практикуми КЗ “ДЮСШ” для вчителів фізичного виховання з методики викладання видів спорту в школі, складання щорічної державної статистичної звітності за формою 2-ФК, тощо. 31 травня на с/к “Олімпійський” відбулась традиційна міська Спартакіада серед команд дошкільних закладів (8 команд ДНЗ, 60 учасників; І місце - ДНЗ № 9 «Оленка», ІІ місце – ДНЗ № 8 «Іскорка», ІІІ місце – ДНЗ № 7 «Джерельце»).



На спортивних базах відділу освіти працюють філії-групи КЗ “ДЮСШ” з окремих видів спорту: ЗОШ № 1- баскетбол; ЗОШ № 3 – баскетбол, футбол; ЗОШ № 4 – волейбол; ЗОШ № 5 – теніс настільний, футбол. На спортивних спорудах ЗОШ проводились учнівські змагання міського та обласного рівнів.



Налагоджена співпраця між д/б “Радість” та КЗ “ДЮСШ”. Вихованці дитячого будинку відвідують відділення з видів спорту ДЮСШ, входять до складу спортивних команд міста, які беруть участь в обласних змаганнях.



8. Діти пільгових категорій залучаються до занять у відділеннях КЗ «ДЮСШ», громадських спортивних організацій фізкультурно-спортивної спрямованості. Соціальний паспорт КЗ «ДЮСШ» в 2016 році: діти-сиріти – 1, діти з багатодітних сімей – 28, діти з сімей переселенців – 4, діти учасників АТО – 3.



На базі д/б “Радість” для занять вихованців є приміщення з тренажерним обладнанням та міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям, на базі дитбудинку діє спортивний гурток. Всі вихованці відвідують шкільні заняття з фізичної культури. Згідно з планом виховної роботи для вихованців будинку проводяться різноманітні спортивні заходи. Вони також мають змогу відвідувати фітнес-клуб “КросФіт” (ФОП Москаленко В.А.). До штату д/б “Радість” входить організатор фізкультурно-спортивної роботи, постійно поповнюється матеріально-технічна база фізкультурно-спортивним інвентарем.



9. В навчальних закладах створені відповідні умови для підвищення рівня фізичної підготовки учнів для проходження служби у ЗС України. До програми міської молодіжної Спартакіади та спортивного фестивалю «Козацькі розваги» включені види з військово-прикладних дисциплін. На базі ЗОШ № 3 у листопаді відбулись змагання зі стрільби кульової в залік обласної Спартакіади школярів 2016/2017 н.р.



Спартакіада допризовної молоді серед команд ЗОШ включена до загальної програми міської Спартакіади школярів. Так, 12 квітня на с/к «Олімпійський» відбулась Спартакіада допризовної молоді на Кубок воїна-інтернаціоналіста Ю.Михайлюка та присвячена пам’яті каховчан, які загинули в зоні АТО (7 команд). Перемогу у загальнокомандному заліку виборола команда НВК “Гімназія”, на другому місці команда ЗОШ № 1, на третьому – ЗОШ № 4. 15 квітня на с/к «Олімпійський» відбулись змагання обласної Спартакіади допризовної молоді, які входили до програми 8 літніх спортивних ігор молоді Херсонщини 2016. В змаганнях взяли участь 15 збірних команд області. Перемогу в обласній спартакіаді допризовної молоді у загальнокомандному заліку



4



здобула збірна команда м. Каховки під керівництвом педагога ЗОШ № 3 А.Д.Єрастова.



10. Протягом року, в межах фінансових можливостей, проводилась робота про приведенню у відповідність із встановленими нормативами матеріально-технічного оснащення фізкультурно-спортивних і загальноосвітніх закладів міста. За рахунок міського бюджету розвитку у звітному році здійснено капітальний ремонт спортивної зали СЗОШ № 2 (115,0 тис. грн.) та капітальний ремонт системи опалення з встановленням лічильника обліку тепла в будівлі КЗ «ДЮСШ» (546,80 тис. грн.). Поповнення матеріально-технічної бази фізичної культури здійснюється, головним чином, за рахунок позабюджетних та залучених благодійних коштів.



Матеріально-технічне забезпечення шкіл та КЗ “ДЮСШ” необхідним фізкультурним обладнанням та інвентарем залишається ще на недостатньому рівні. Для ефективної роботи КЗ “ДЮСШ” потрібне спортивне обладнання: боксерський ринг, тенісні столи, академічні човни, борцівський килим, спортивний інвентар та форма. Постійно проводиться робота по залученню позабюджетних коштів на навчально-спортивну роботу та зміцнення матеріально-технічної бази спортивної школи.



11. За підсумками виступів у змаганнях щорічної міської Спартакіади школярів серед загальноосвітніх закладів визначається рейтинг на кращу організацію фізкультурно-спортивної роботи. В КЗ “ДЮСШ” проводиться рейтингова оцінка діяльності тренерів-викладачів за основними елементами спортивної майстерності.



12. 24 квітня (за ініціативи керівника секції велоспорту КМГО «СК «Зевс» П.І.Пенізова та при організаційній підтримці ГО «Солідарна Україна») вулицями міста відбувся велопробіг з нагоди відзначення 30-річчя Чорнобильської трагедії (70 учасників) за участю ветеранів спорту та представників міської влади.



7 травня на с/к “Олімпійський” відбулась ХІІ міська молодіжна Спартакіада, у якій взяли участь команди молодіжних та фізкультурно-спортивних громадських організацій, навчальних закладів тощо (114 учасників).



4 червня центральними вулицями міста відбувся масовий легкоатлетичний пробіг «Кубок міського голови» за організаційної та фінансової підтримки благодійного фонду І.Хомінця «Знай більше!» (800 учасників, у т.ч. – близько 20 спортсменів-інвалідів) та за участю ветеранів спорту, міського голови, депутатів міської ради, спортсменів-легкоатлетів, гостей міста тощо.



10 вересня на с/к «Олімпійський» відбулось урочисте зібрання фізкультурно-спортивного активу міста. Учасниками, якого стали близько 150 представників фізкультурно-спортивного активу міста: юні спортсмени, спортсмени, тренери, викладачі фізичного виховання, фахівці галузі, ветерани фізкультури і спорту. Серед учасників були провідні спортсмени та ветерани спорту (переможці та призери міжнародних, всеукраїнських і обласних змагань). У день професійного свята Подяками міського голови, Почесними грамотами та цінними подарунками відділу у справах молоді та спорту, подарунками обласного відділення НОК України були нагороджені фізкультурні активісти міста, спортсмени, тренери, фахівці та ветерани галузі, юні вихованці КЗ «ДЮСШ» (73 чол.). За вагомий внесок в розвиток фізкультурно-спортивного руху міста були також відзначені: фітнес клуби «Гранд» (ФОП Мунтян Л.Г.) та «КросФіт» (ФОП Москаленко В.А.), Федерація шахів м. Каховки (голова правління Ктітор О.В.) та міська шашкова федерація (голова правління Чорнощоков К.М.).



24 вересня в рамках заходів, присвячених Дню міста, на міській площі відбулось спортивно-ігрове шоу «Каховка спортивна», в якому взяли участь близько 250 спортсменів та вихованців КЗ «ДЮСШ». В цей же день на площі відбулись змагання відкритої Першості Каховки зі стрітболу серед юнаків та дівчат (2000 р.н. та мол.).



5



З нагоди відзначення Дня захисника України та Дня Українського козацтва в м. Каховці 15 жовтня на с/к «Олімпійський» відбувся ІV відкритий міський спортивний фестиваль «Козацькі розваги - 2016», в якому взяли участь представники козацьких та молодіжних організацій Каховки, закладів освіти міста, д/б «Радість» (близько 70 учасників).



13. 11 грудня відбувся ХІІ міжвідомчий турнір з футзалу пам’яті А.Козловського. Взяли участь команди Каховського ВП ГУНП, Каховського МРУ ГУ ДСНС та Новокаховського МРВ УСБУ.



Команда Каховського МРУ ГУ ДСНС протягом року брала участь в обласних відомчих змаганнях з волейболу, у пожежно-прикладних видах.



Команда Каховської ЦРЛ брала участь у обласній Спартакіаді медичних працівників, а троє лікарів Каховської ЦРЛ в складі збірної команди області стали в грудні чемпіонами України з футзалу серед медичних працівників в м. Хмельницькому.



14. Враховуючи обмежений обсяг фінансування фізкультурно-спортивної галузі з міського бюджету, на даний час відсутня можливість відкриття міського центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”. Мережа існуючих спортивних закладів та споруд міста дає змогу на достатньому рівні здійснювати заходи з впровадження фізкультурно-оздоровчої роботи серед громадян міста.



15. Відділу справах молоді та спорту сприяє збільшенню мережі і колективів фізичної культури шляхом залучення до участі в фізкультурно-спортивних заходах членів громадських організації, працівників підприємств та організацій. Для участі у спортивних змагання постійно залучаються колективи фізичної культури підприємств і організацій та їх працівники, громадські об’єднання, самодіяльні фізкультурні колективи.



16. У виробничий сфері відділ у справах молоді та спорту стосовно питань організації фізкультурної діяльності постійно співпрацює з активістами фізкультурно-спортивного руху та спортивними організаторами на громадських засадах, активно залучає працівників підприємств і організацій до участі в міських змаганнях. Штатний інструктор з фізичної культури працює на с/к «Олімпійський», а з 2016 року три штатних інструктора - у фітнес-клубі «Гранд». На деяких підприємствах і установах міста на громадських засадах визначені особи, які займаються організацією фізкультурно-оздоровчої роботи серед працівників. Відповідальні особи за фізичну підготовку співробітників є в Каховському ВП ГУНП та Каховського МРУ ГУ ДСНС.



В зв’язку з нестабільною економічною ситуацією, відсутністю на підприємствах і організаціях міста штатних інструкторів з фізичної культури та, як наслідок, повноцінних колективів фізкультури, залишається проблемним питання якісної організації фізкультурно-спортивних заходів за місцем роботи громадян.



17. Залишається проблемним питання якісної організації фізкультурно-спортивних заходів за місцем роботи громадян. За таких умов пріоритетного значення набуває розвиток масовості та доступності фізичної культури і спорту за місцем відпочинку та проживання населення. Спортивні споруди комунальної власності та стадіон “Авангард” (ПАТ “КЗЕСО”) надаються для занять фізичною культурою громадянам міста, дітям та спортсменам-інвалідам на пільгових умовах та безоплатно.



ПАТ “КЗЕСО” має власну спортивну базу (стадіон “Авангард”) та штат працівників для її обслуговування, які фінансуються з бюджету підприємства. На жаль, на даний час стадіон, як комплексна спортивна споруда, знаходиться у незадовільному технічному стані, не відповідає сучасним вимогам та потребує реконструкції. На стадіоні обладнана спортивна кімната для тенісу настільного та місце в роздягальні для



6



занять важкою атлетикою (гирьовим спортом, ЗФП), де визначені на громадських засадах відповідальні особи та проводяться фізкультурні заняття серед працівників підприємства. Стадіон “Авангард” також надається для занять фізичною культурою і спортом вихованцям КЗ “ДЮСШ”, спортсменам-інвалідам, учням ЗОШ № 1 та ДНЗ “КПЛСП”, іншим громадянам міста. Завантаженість стадіону у 2016 році складає 16,32 тис. чол. (2015 - 12,35 тис. чол.).



Для участі у спортивних змагання з видів спорту постійно залучаються колективи фізичної культури створені на базі підприємств і організацій, громадських організацій, самодіяльні фізкультурні колективи.



За місцем проживання найбільш якісно та на високому організаційному рівні надають фізкультурно-оздоровчі послуги громадянам міста різної вікової категорії фінтес-клуб «Гранд» та фітнес-клуб «КросФіт».



Фізичною культурою та спортом у 2016 році в м. Каховці було охоплено 9266 (у т.ч. спортивною роботою – 864) осіб різних вікових категорій (у 2015 - 7727 (у т.ч. спортивною роботою – 688).



18. Серед особового складу Каховського ВП ГУНП та Каховського МРУ ГУ ДСНС проводяться регулярні заняття з фізичної підготовки, складаються контрольні нормативи з фізичної підготовки. Їх співробітники беруть активну участь у загальноміських та обласних відомчих змаганнях з різних видів спорту.



В системі службової підготовки Каховського ВП ГУНП 4 години на тиждень проводяться заняття з загальної та спеціальної фізичної підготовки.



З особовим складом Каховського МРУ ГУ ДСНС проводяться заняття з ЗФП та СФП (пожежні нормативи для оволодіння професійними навичками). В ДПРЧ-13 обладнане приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять особового складу, проводяться заліки з фізичної підготовки. В підрозділі створено спортивні команди з футболу, волейболу та пожежно-прикладного виду спорту, які беруть участь у спортивних заходах міського та обласного рівня, у т.ч. – відомчих.



19. Проводиться робота щодо підтримки розвитку фізичної культури і спорту серед осіб з обмеженими функціональними можливостями. Спортсменами-інвалідами опікується Каховська філія регіонального центру “Інваспорт” (спеціаліст М.Л.Гриценко) та КМГО “Спортивно-реабілітаційний клуб інвалідів “Прометей” (керівник М.О.Марченко), які тісно співпрацюють з відділом у справах молоді та спорту.



В місті на кінець року налічується 89 осіб різного віку з обмеженими функціональними можливостями, які залучені до різних видів фізкультурно-оздоровчої діяльності. Основні спортивні споруди міста доступні для інвалідів та надаються їм на безоплатній основі. Спільно з “Інваспортом” був розроблений календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів з інвалідного спорту на 2016 рік, відповідно до якого проводились заходи серед паралімпійців та організовувались відрядження спортсменів-інвалідів на обласні змагання. З міського бюджету на фізкультурно-спортивні заходи з інвалідного спорту було виділено 6,0 тис. грн. (у 2015 – 2,0 тис. грн.). Постійно проводиться робота по залученню позабюджетних коштів на організацію і проведення заходів серед спортсменів-інвалідів (у 2016 році «Інваспортом» було залучено додатково 1,50 тис. грн.).



20. Відкриття на базі КЗ “ДЮСШ” відділення для дітей–інвалідів в зв’язку з фінансовими та кадровими проблемами у 2016 році не було вирішено.



21. Протягом оздоровчої компанії 2016 року було оздоровлено 23 дитини-інваліда, з них: 1 дитина була охоплена відпочинком у пришкільному таборі, 22 дитини були оздоровлені в санаторіях та таборах підпорядкованих МОЗ України.



7



22. Спеціалістом “Інваспорт” серед інвалідів, батьків дітей-інвалідів проводиться роз’яснювальна робота щодо залучення до систематичних занять фізичною культурою і спортом. Фізкультурно-спортивні заходи серед інвалідів протягом року проводились також на базі геріатричного пансіонату та Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. На базі геріатричного пансіонату в спеціально обладнаному приміщенні для фізкультурних занять з тренажерним обладнанням спортивним клубом “Прометей” спільно зі спеціалістом “Інваспорт” були організовані фізкультурно-оздоровчі заняття паралімпійців та тренувальні заходи з настільного тенісу, шахів, ЗФП, тощо.



Серед заходів з інвалідного спорту у 2016 році проводились змагання з легкої атлетики за програмою Спартакіади “Повір у себе” серед дітей-інвалідів, змагання паралімпійців з шахів, шашок, тенісу, л/атлетики, стрільби кульової, бочча, дартсу, триборства, комплексні змагання (у т.ч. за участю спортсменів-інвалідів з інших населених пунктів області), міські змагання з нагоди Міжнародного дня інвалідів та змагання з нагоди державних свят. Спортсмени-інваліди в червні брали участь у масовому легкоатлетичному пробігу на «Кубок міського голови». Кращі спортсмени-інваліди міста брали участь в обласних змаганнях і обласному етапі Спартакіаді “Повір у себе” з шахів та легкої атлетики.



23. Забезпечений безперешкодний та безоплатний доступ до основних спортивних споруд міста осіб з обмеженими функціональними можливостями.



ІІ. Забезпечення розвитку дитячо-юнацького спорту та резервного спорту



1. В місті функціонує комунальний заклад “Каховська ДЮСШ”, що підпорядковується відділу освіти. На його базі працюють відділення з 11 видів спорту: футбол, легка атлетика, шахи, волейбол, баскетбол, теніс, теніс настільний, веслування академічне, дзюдо, бокс, боротьба вільна. Заклад має власну спортивну базу: спортивна зала (36 х 18 м), 5 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять та веслувально-спортивна база. Для навчально-тренувальних та змагальних заходів відділень ДЮСШ також надаються безоплатно міські спортивні споруди та спортивні споруди загальноосвітніх шкіл. На її спортивній базі проводяться навчально-тренувальні заходи, змагання міського і обласного рівня з футзалу, баскетболу, волейболу, л/атлетики, шахів, шашок, тенісу, комплексні спортивні заходи. Наказом відділу у справах молоді та спорту від 06.12.2013 КЗ “ДЮСШ” відділу освіти підтверджено ІІ категорію.



На утримання КЗ «ДЮСШ» щорічно передбачаються кошти з міського бюджету. У 2016 році на утримання закладу з міського бюджету передбачено 2495,19 тис. грн. (1935,26 тис. грн. – загальний фонд; 559,93 тис. грн. – спеціальний фонд), у т. ч. на навчально-спортивну роботу – 73,6 тис. грн., капітальний ремонт системи опалення з встановленням теплового лічильника (спец. фонд) – 546,8 тис. грн. (у 2015 - 1380,49 тис. грн. у т. ч. на навчально-спортивну роботу – 51,6 тис. грн.). Варто зазначити що основна частка коштів на утримання ДЮСШ йде на заробітну плату та оплату комунальних послуг. Постійно проводиться робота по залученню позабюджетних коштів, головним чином на навчально-спортивну роботу та зміцнення матеріально-технічної бази.



2. Матеріально-технічне забезпечення ДЮСШ якісним і сучасним спортивним обладнанням і інвентарем, фінансування навчально-спортивної роботи залишається ще на недостатньому рівні, що негативно впливає на ефективність підготовки юних спортсменів. Поповнення матеріально-технічної бази здійснюється, головним чином, за рахунок позабюджетних коштів. На проведення капремонту системи опалення ДЮСШ з міського бюджету (спец. фонд) було виділено 546,8 тис. грн. За рахунок залучених позабюджетних коштів (близько 15,0 тис. грн.) проводився поточний ремонт спортивної зали, місць для тренувальних занять, службових приміщень спортивної школи та



8



приміщень веслувально-спортивної бази. На придбання спортивного інвентарю ДЮСШ було залучено близько 5,0 тис. грн. позабюджетних коштів.



3. В ДЮСШ станом на кінець року займаються 526 учнів (14,2 % - від загальної кількості учнів шкіл та 13,6 % - від загальної кількості дітей віком 6-18 років). У 2015 році - 492 учні (13,8 % - від загальної кількості учнів та 12,8 % - від загальної кількості дітей віком 6-18 років).



Заняття проводять 16 тренерів-викладачів (у т. ч. штатних - 12). За рік тренерами-викладачами підготовлено184 спортсменів-розрядників (у 2015 – 173), у т.ч.: 3 – КМС, 26 – І розряд, 24 – ІІ розряд, 28 – ІІІ розряд, 103 – юнацькі розряди.



4. Протягом звітного року на спортивних спорудах міста та в ДЮСШ проводились різноманітні турніри та змагання (у т.ч. обласного та всеукраїнського рівня) за участю учнів ДЮСШ: чемпіонат області з футзалу та футболу (ХОДЮФЛ), відкриті змагання з баскетболу «Різдво-2016», зональні та фінальні змагання з волейболу, баскетболу, футзалу, футболу VIIІ літніх спортивних ігор молоді Херсонщини 2016, відкритий турнір з баскетболу до Дня визволення Каховки, відкритий чемпіонат та Кубок міста з настільного тенісу, відкритий турнір ДЮСШ з боксу, відкритий юнацький турнір з футзалу пам’яті В.Несіна, тощо. Забезпечувалась участь спортсменів та команд ДЮСШ в міських, обласних та всеукраїнських змаганнях, що частково фінансувалось за рахунок коштів програми передбачених відділу у справах молоді та спорту на проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів, коштів ДЮСШ та позабюджетних коштів.



У звітному році вихованці відділення баскетболу (тренер Зарецький В.С.) ДЮСШ Єгор Нагай, Владислав Нечипорук, Даніїл Самусенко передані для подальшого навчання до БК «Хімік» (м. Южне), В’ячеслав Бабіч. Вихованці відділення футболу (тренер Лілик В.В.) Микита Деменчук, Андрощук Євген, Маміч Дмитро, Денис Швед та Вадим Шовковий передані до Дніпропетровського ВУФК, Муравйов Олег, Аванесян Ігор та Павлюковець Аліна (тренер Швед Н.М.) – до Миколаївської «ЗОШ-інтернат - центр загальної та профільної освіти та комплексної реабілітації».



5. В червні команда вихованців ДЮСШ (20 чол.) брала участь у спортивно-оздоровчій зміні «Дитяча Олімпіада Херсонщини – 2016» в смт. Лазурне.



6. На спортивних базах відділу освіти працюють філії-групи ДЮСШ з окремих видів спорту: ЗОШ № 1- баскетбол; ЗОШ № 3 – баскетбол, футбол; ЗОШ № 4 – волейбол; ЗОШ № 5 – теніс настільний, футбол. Навчально-тренувальні заходи груп ДЮСШ також проводяться на базі с/к “Олімпійський”, ст. “Авангард” та шахового клубу МПК “Меліоратор”.



7. В штаті закладу є медична сестра, що дозволяє здійснювати протягом року медичний контроль за вихованцями. Але, з метою дотримання вимог законодавства та більш ефективної організації лікарсько-педагогічного контролю в ДЮСШ потрібно додатково ввести штатну одиницю лікаря зі спортивної медицини.



Всі тренери та учні ДЮСШ проходять щорічний медогляд. Проведення медичного обстеження спортсменів, які беруть участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, здійснюється також в обласному Центрі здоров’я та спортивної медицини в м. Херсоні. Дитячо-юнацькі спортивні заходи (змагання) на території міста забезпечуються супроводом медичного персоналу КЗ “ДЮСШ” та с/к “Олімпійський”.



ІІІ. Забезпечення розвитку спорту вищих досягнень, ветеранського спорту та спорту інвалідів



1. Протягом року спортсмени та команди міста різних вікових категорій були учасниками всеукраїнських і обласних чемпіонатів, першостей, змагань і турнірів з



9



різних видів спорту. За підсумками виступів спортсменів нашого міста у VIIІ літніх спортивних іграх молоді Херсонщини 2016 місто Каховка посіла ІІІ місце у загальному заліку серед команд першої групи. У командних та особистих заліках з видів спорту VIIІ літніх спортивних іграх молоді Херсонщини 2016 спортсмени м. Каховки взяли участь у 14 видах змагань та завоювали 72 медалі (34 – золотих, 19 – срібних та 19 – бронзових). За підсумками обласних молодіжних Ігор 2016 в окремих видах спорту команди м. Каховки здобули призові місця: баскетбол (юнаки, тренер В.С.Зарецький) – ІІІ місце; футзал (юнаки, тренер В.В.Лілик) – ІІ місце; футзал (дівчата, тренер Н.М.Швед) – І місце; футбол (юнаки, тренер В.В.Лілик) – І місце; шахи (тренер А.К.Ралко) – ІІІ місце; шашки (тренер А.І.Ралко) – ІІ місце; Спартакіада допризовної молоді (тренер-представник А.Д.Єрастов) – І місце.



До складу збірних команд України різних вікових категорій (основний, кандидати та резерв) у 2016 році входили вихованці каховського спорту: Владислав Тоткало (теніс настільний), Алєксєйчик Юлія (теніс настільний), Стародубцев Юлія (теніс), Парінцев Дмитро (теніс), Пантелеєв (Палій) Максим (легка атлетика), Пустовий Артем (баскетбол), Пижевський Артем (кікбоксинг (WAKO), Беднін Дмитро (кікбоксинг (WAKO), Коваленко Прохор (кікбоксинг (WAKO), Салах Надія (шахи).



Найбільш вагомі результати виступів спортсменів міста на змаганнях у 2016 році:



- Дмитро Беднін – 1 місце на Кубку світу з кікбоксингу (WAKO); 1 місце на Кубку України з кікбоксингу (WAKO); 1 місце в Чемпіонаті України з кікбоксингу (WAKO); 9 місце на Чемпіонаті Європи з кікбоксингу (WAKO), 23-30.10., Марібор (Словенія);



- Зінкевич Юлія – 6 місце в Чемпіонаті України з шахів (бліц) серед жінок;



- Майко Аліна – 11 місце в Чемпіонаті України з шахів (бліц) серед жінок;



- Салах Надія – 15 місце в Чемпіонаті України з шахів (бліц) серед жінок; 4 місце в Чемпіонаті України з шахів (класика) до 18 років; 1 місце в Чемпіонаті України з шахів (бліц) до 18 років; 5 місце - в Чемпіонаті України з шахів (рапід) до 18 років; 8 місце в Чемпіонаті України з шахів (класика) до 20 років; 5 місце в Чемпіонаті України з шахів (бліц) до 20 років; 4 місце в Чемпіонаті України з шахів (рапід) до 20 років;



- Бондаренко Єгор – 3 місце на Чемпіонаті України з боксу серед юнаків 2002-2003 р. н., 1 місце на Регіональному Чемпіонаті України серед школярів 2002-2003 р. н.;



- Мініч Едуард - 3 місце на Чемпіонаті України з боксу серед юнаків 2002-2003 р. н.; 1 місце на Регіональному Чемпіонаті України серед школярів 2002-2003 р. н., 1 місце в Чемпіонаті області з боксу серед юнаків 2002-2003 р. н.;



- Пантелеєв (Палій) Максим – 1 місце на Чемпіонаті України з легкої атлетики в приміщенні серед юнаків 1999 р. н.; 2 та 3 місце на Чемпіонаті України з легкої атлетики в приміщенні серед юніорів; 3 місце на міжнародній матчевій зустрічі з л/атлетики серед юнаків (Україна, Білорусь, Туреччина); 3 місце на міжнародній матчевій зустрічі з л/атлетики серед юніорів (України, Кіпр, Ізраїль, Угорщина), 05.05., Нікосія (Кіпр); 1 місце на ЧУ з л/атлетики серед юнаків; 1 місце на ЧУ з л/атлетики серед юніорів; 10 місце на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед юніорів, 14-17.07, Тбілісі (Грузія); 1 місце на ЧУ з л/атлетики серед юнаків;



- Футбольна команда ЗОШ № 1 (тренер Лілик В.В.) – 1 місце в обласних фінальних змаганнях та 4 місце на всеукраїнських зональних змаганнях з футболу «Шкіряний м’яч» (2005 р. н.);



- Малашина Юлія – 3 місце на Чемпіонаті України з хортингу;



- Надєєв Ростислав – учасник Чемпіонату України з шахів до 10 років, 3 місце в Чемпіонаті області з шахів серед юнаків та дівчат до 8 років;



- команда "Pain & Gain" (Каховка) – учасник фіналу Чемпіонату України з



10



баскетболу 3х3;



- Баранов Валерій, Федотов Андрій та Кондоба Андрій (в складі збірної команди Херсонської області) – 1 місце в Чемпіонаті України з футзалу серед медичних працівників;



- Марко Ніколюк – 3 місце на Чемпіонаті України з тенісу в одиночному розряді серед юнаків до 16 років;



- Юлія Стародубцев – 1 місце на Чемпіонаті України з тенісу в одиночному розряді серед жінок, 1 місце на Чемпіонаті України з тенісу в міксті;



- Футбольна команда «Дніпро» (тренер Окул Ю.В.) - 2 місце в Чемпіонаті області з футболу;



- Футбольна команда ветеранів СК «Каховка» - 3 місце в Чемпіонаті області з футболу серед ветеранів;



- Баскетбольна команда ДЮСШ (тренер Зарецький В.С.) - 1 місце в Чемпіонаті Херсонської області з баскетболу серед юнаків 2003-2004 р. н.;



- Пільщіков Олег – 2 місце в Чемпіонаті області з шахів (рапід) серед ветеранів;



- Жуков Олександр – 1 місце на чемпіонаті Європи з тенісу серед юнаків до 12 років, 17.10.2016, Молдова;



- Чуєнко Аліна – 1 місце на Чемпіонаті області з легкої атлетики серед юнаків та дівчат;



- Ралко Євгенія – 1 місце на Чемпіонаті області з шахів серед дівчат до 18 років;



- Тишковець Віолета - 3 місце на Чемпіонаті області з шахів серед дівчат до 18 років;



- Балобан Ольга, Якушенков Михайло, Вознюк Андрій, Шейко Іван, Пендак Денис, Шмига Діана, Онищенко Микола, Кривонос Матвій – 1 місце в Чемпіонаті області з дзюдо серед юнаків та дівчат;



- Мішин Сергій – 2 місце в Чемпіонаті області з шашок-64 (класична гра);



- Ктітор Олексій, Кузьоминський Дмитро, Майко Аліна – 2 місце в командному Чемпіонаті області з шахів (рапід);



- Пільщіков Олег, Лозович Євгеній, Підорич Валентин - 2 місце в командному Чемпіонаті області з шахів (рапід) серед ветеранів;



- Грищенко Олександр – 1 місце у Кубку Херсонської області з тенісу настільного;



- Пижевський Артем – 2 місце на Чемпіонаті України з кікбоксингу (WAKO) серед юнаків та юніорів;



- Коваленко Прохор – 5 місце на Кубку світу з кікбоксингу (WAKO) серед юнаків, 12-15.05.2016, Угорщина; 1 місце на Чемпіонаті України з кікбоксингу (WAKO) серед юнаків та юніорів.



2. Протягом року проводились чемпіонати, першості та кубки міста, інші міські змагання і турніри з тенісу настільного, волейболу, баскетболу, футзалу, футболу, легкої атлетики, волейболу пляжного, тенісу, кікбоксингу, кіокушин карате, таеквондо (ІТФ), капоейра, шахів, шашок, дзюдо, легкої атлетики, стрільби кульової, боксу, хортингу, комплексні спортивні заходи і спартакіади, спортивні змагання з нагоди державних свят, тощо. Фінансові і матеріально-технічні ресурси спрямовуються, в основному, на розвиток найбільш масових і пріоритетних видів спорту.



Загальна кількість у 2016 році спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів і змагань різного рівня (у т.ч. відряджень на змагання) складає – 218 (всеукраїнські і міжнародні, обласні, міські) (у 2015 – 232). Загальна кількість осіб, які брали участь у всіх змаганнях (без урахування глядачів) – 7,65 тис. чол. (у 2015 – 6,94 тис. чол.). З міського бюджету у 2016 році на фізкультурно-оздоровчі та спортивно-



11



масові заходи було виділено (відділу у справах молоді та спорту) – 90,0 тис. грн. (у 2015 – 43,0 тис. грн.). За рахунок цих коштів було повністю або частково профінансовано заходів (у т.ч. – відряджень на змагання) – 95 (2 – всеукраїнського рівня, 43 – обласного, 50 – міського) (у 2015 – 64). Загальна кількість учасників – 3,11 тис. чол. (у 2015 - 2,75 тис. чол.). Постійно проводиться робота по залученню позабюджетних коштів на організацію і проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів (у т.ч. –для відрядження спортсменів на змагання різного рангу).



3. У 2016 році на спортивних спорудах міста серед інших проводились такі змагання високого рівня: етап Чемпіонату України з баскетболу 3х3, Чемпіонат, Кубок області та Кубок обласної газети «Новий день» з футболу, Чемпіонат та Кубок газети «Новий день» з футболу серед ветеранів (35+), Чемпіонат області з футзалу та футболу серед юнаків (ХОДЮФЛ) в різних вікових категоріях, обласні зональні та фінальні змагання з видів спорту VІІІ літніх спортивних ігор молоді Херсонщини 2016, змагання обласної Спартакіади школярів та V Спортивних ігор школярів Херсонської області, обласна Спартакіада допризовної молоді, обласні змагання з футболу серед юнаків «Шкіряний м’яч», обласні змагання з таеквондо (ІТФ), кіокушин карате, тощо.



4. В місті проводились змагання серед спортсменів-ветеранів з футболу, тенісу, тенісу настільного, шахів, шашок. Спортсмени-ветерани постійно беруть участь у міських змаганнях з різних видів спорту на рівні з діючими спортсменами. Протягом року вонни брали участь у міжнародних, всеукраїнських і обласних змаганнях з легкої атлетики, шахів, футболу, тенісу, гирьового спорту (за версією МКМГС), тощо. Футбольна команда ветеранів СК «Каховка» у 2016 році брала участь в Чемпіонаті області та розіграші Кубку газети «Новий день» з футболу. З метою якісної підготовки та участі в змаганнях для футбольної команди ветеранів протягом сезону було організовано повноцінний тренувальний процес на базі с/к «Олімпійський». Ветерани-шахісти Євгеній Лозович, Олег Пільщікова та Валентин Підорич протягом року ставали переможцями та призерами обласних змагань з шахів серед ветеранів, шашкіст Сергій Мішин став призером чемпіонату області з шашок-64, тенісисти Борис Ніколюк та Володимир Комягін – переможці та призери обласних аматорських тенісних турнірів, Павло Маринін – переможець міжнародних змагань з гирьового спорту (за версією МКМГС), команда ветеранів з футболу СК «Каховка» - бронзовий призер чемпіонату області, тощо.



5. Згідно з календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів з інвалідного спорту протягом року забезпечувалось проведення міських змагань з легкої атлетики (у т.ч. за програмою Спартакіади “Повір у себе”), шахів, шашок, тенісу настільного, бочча, дартсу, триборства, стрільби кульової, комплексні змагання (у т.ч. за участю спортсменів-інвалідів з інших населених пунктів) з нагоди Міжнародного дня інвалідів та змагання з нагоди державних свят. Паралімпійці брали участь в обласних та всеукраїнських змаганнях серед з шахів, легкої атлетики та бочча, у т. ч.: А.Ралко (зір) – 1 місце на чемпіонаті області з шахів, А.Булан (УОРА) - 1 місце на чемпіонаті області з шахів, К.Захаров (зір) – 2 місце на чемпіонаті області з шахів та 12 місце (з 26 учасників) на Чемпіонаті України з шахів, О.Кульбікаєв (УОРА) – 2 місце в особистому заліку та 3 місце в командному заліку на чемпіонаті України з бочча.



Були проведені масові відкриті комплексні змагання на спортивних спорудах б/в “Славутич” (м. Таврійськ) та змагання “Легендарна Тачанка”. До Дня захисту дітей та Міжнародного Дня інвалідів в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів були проведені змагання «Одне небо – один світ». Збірна команда “Інваспорту” брала участь у міській молодіжній Спартакіаді.



12



У 2016 році спортсмени-інваліди міста загалом брали участь у 16 (у 2015 - 14) спортивних заходах (у т.ч. – відрядження на змагання) різного рівня, всього – 229 учасників (у 2015 - 147). За рахунок міського бюджету (6,0 тис. грн.) було профінансовано 14 змагань (у 2015 – 10), в яких взяли участь 208 чол. (у 2015 – 118).



6. 10 вересня на с/к “Олімпійський” відбулося традиційне урочисте зібрання, присвячене Дню фізичної культури і спорту. Подяками міського голови, Почесними грамотами та цінними подарунками відділу у справах молоді та спорту, подарунками обласного відділення НОК України були нагороджені 73 фізкультурні активісти міста, спортсмени, тренери, фахівці та ветерани галузі, юні вихованці ДЮСШ. За вагомий внесок в розвиток фізкультурно-спортивного руху міста були також відзначені каховські фітнес клуби «Гранд» (ФОП Мунтян Л.Г.) та «КросФіт» (ФОП Москаленко В.А.), Федерація шахів м. Каховки (голова правління Ктітор О.В.) та міська шашкова федерація (голова правління Чорнощоков К.М.). Під час заходу до Дошки Пошани “Спортивна гордість Каховки” було внесено переможця міжнародних і всеукраїнських змагань з кікбоксингу (WAKO), члена збірної команди України з кікбоксингу (WAKO), Майстра спорту України міжнародного класу Дмитра Бедніна. З нагоди відзначення 225-річчя м. Каховки в рамках святкових заходів Дмитра Бедніна було нагороджено Почесною відзнакою в номінації «Спортивна гордість року».



Рішенням сесії міської ради від 28.07.2016 № 302/17 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Каховки» було присвоєне звання «Почесний громадянин міста Каховки» гросмейстеру, заслуженому майстру спорту з шахів Наталії Жуковій.



Згідно з рішення конкурсної комісії стипендіатом міської ради для обдарованої молоді в номінації «Спорт» 2016 року стала кандидат у майстри спорту з шахів Салах Надії. Рішенням сесії міської ради у листопаді 2016 року затверджено нову міську програму «Стипендії міської ради для обдарованої молоді», відповідно до якої з 2017 року у номінації «Спорт» будуть вручатися дві стипендії. Рішенням конкурсної комісії стипендіатами на 2017 рік були затверджені: Майстр спорту України міжнародного класу з кікбоксингу (WAKO) Дмитро Беднін та кандидат у майстри спорту з легкої атлетики Максима Пантелеєва (Палія).



ІV. Поліпшення кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково- методичного, медичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту



1. Протягом року, в межах фінансових можливостей та, головним чином, за рахунок позабюджетної благодійної допомоги, здійснювались заходи по забезпеченню загальноосвітніх закладів спортивним обладнанням та інвентарем.



2. Підбір та розстановка кадрів вчителів фізичної культури та тренерів-викладачів ДЮСШ здійснюється з урахуванням спеціальної освіти, фахового рівня та досвіду роботи. В установленому порядку при Херсонській академії неперервної освіти забезпечується проходження атестації вчителів фізичного виховання та перепідготовки тренерів-викладачів ДЮСШ. В 2016 році пройшли перепідготовку тренери-викладачі ДЮСШ: Мозгова М.І. (дзюдо), Ралко А.К. (шахи), Ралко А.І. (шахи). Забезпечується присвоєння тренерам-викладачам відповідних кваліфікаційних категорій. В закладі діє методична рада, як колегіальний орган тренерів-викладачів, організований для підвищення професійної майстерності. ДЮСШ є центром організаційної та методичної роботи з вчителями фізичної культури навчальних закладів. Була проведена рейтингова оцінка діяльності кожного тренера-викладача. За підсумками рейтингової оцінки ІІІ місце посів тренер-викладач з тенісу настільного Чебукін Б.Л., ІІ місце – тренер-викладач з шахів Ралко А.К., І місце – тренер-викладач з боксу Мальцев Д.В.



13



Залишається актуальною кадрова проблема, а саме, відтік фізкультурних кадрів у зв’язку з низьким рівнем фінансування галузі фізичної культури, низьким рівнем заробітної плати, відсутністю житла, іншими соціально-побутовими проблемами.



3. Для організації, проведення та арбітражу міських спортивних змагань постійно залучаються активісти і волонтери фізкультурно-спортивного руху міста.



4. На балансі відділу у справах молоді та спорту знаходиться структурний підрозділ – спортивний комбінат «Олімпійський». В міському бюджеті щорічно передбачаються кошти на його утримання, але обмеженість бюджетного фінансування не забезпечує у повному обсязі потреби спортивної споруди, що негативно відображається на якості фізкультурно-оздоровчих послуг для громадян міста. У 2016 році на утримання с/к «Олімпійський» було виділено 612,79 тис. грн. (2015 - 451,56 тис. грн.), у т.ч. на оплату праці робітників – 440,31, оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 60,08 тис. грн.



На с/к «Олімпійський» протягом звітного року проводились спортивні змагання міського і районного (192) та обласного (53) рівня. Загалом на с/к «Олімпійський» у 2016 році відбулось 245 змагань - 6,04 тис. учасників (у 2015 – 243 змагання - 5,73 тис. учасників) та 611 навчально-тренувальних заходів (6,76 тис. чол.) (у 2015 – 600 НТЗ — 6,21 тис. чол.) з різних видів спорту серед громадян різних вікових категорій. На базі спорткомбінату проводять навчально-тренувальну роботу групи ДЮСШ (волейбол, футбол, легка атлетика), збірні міські футбольні команди («Дніпро» та СК «Каховка» (ветерани), займаються самодіяльні аматорські групи різного віку з тенісу, волейболу, волейболу пляжного, міні-футболу.



Завантаженість спорткомбінату «Олімпійський» у 2016 році склала 69,46 тис. чол. (у 2015 році – 67,69 тис. чол.). На даний час спорткомбінат також є містом масового відпочинку громадян міста.



5. Відділом у справах молоді та спорту здійснюється паспортизація та інвентаризація спортивних споруд міста. Під час складання річної державної статистичної звітності з фізичної культури та спорту за формою 2-ФК за 2016 рік відділом було проведено комплексну інвентаризацію спортивних об’єктів, та, в якості додатку, підготовлено для подання до обласного управління з питань фізичної культури та спорту спортивний паспорт міста.



6. В місті налічується 86 фізкультурно-спортивних споруд, у т. ч. – 2 стадіони (з футбольним полем та легкоатлетичним ядром), 10 спортивних залів, 45 площинних спортивних споруд (30 спортивних майданчиків, 3 тенісні корти, 4 футбольних поля, 7 майданчиків з нестандартним спортивним обладнанням та 1 майданчик з тренажерним обладнанням), 25 приміщень, для фізкультурно-оздоровчих занять, 3 тири та 1 веслувально-спортивна база. 3 тири та 1 веслувально-спортивна база. Матеріально-технічний стан більшості споруд є незадовільним та не відповідає сучасним вимогам, що негативно впливає на якість та обсяг фізкультурно-оздоровчих послуг. Спортивні споруди комунальної власності надаються для занять фізичною культурою і спортом громадянам міста, дітям та спортсменам-інвалідам на пільгових умовах та безоплатно. В рамках всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» у квітні були здійснені заходи з благоустрою та приведенню в належний санітарно-технічний стан спортивних споруд, стадіонів та майданчиків загальноосвітніх шкіл міста. Постійно здійснюються роботи (у т.ч. з залученням позабюджетної благодійної допомоги) з утримання спортивних майданчиків та футбольного поля на с/к «Олімпійський».



В 2016 році за рахунок міського бюджету (спеціальний фонд) було проведено капремонт системи опалення з встановленням теплового лічильника будівлі ДЮСШ



14



на суму 546,80 тис. грн. За рахунок коштів міського бюджету (бюджет розвитку) у 2016 році також було здійснено: капітальний ремонт трибун для глядачів з частковою заміною пластикових стільців на с/к «Олімпійський» - 336,92 тис. грн.; заміну вікон на сучасні металопластикові в адміністративно-побутовій будівлі с/к «Олімпійський» - 39,64 тис. грн.; капітальний ремонт прибудинкового спортивного (баскетбольного) майданчика (вул. Панкеєвська, 122 -142,86 тис. грн.; капітальний ремонт спортивного залу СЗОШ № 2 - 115,00 тис. грн.



За рахунок позабюджетних коштів було здійснено ремонт приватного фітнес-клубу «Гранд», в якому з’явилось ще одне приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять.



Відділом освіти (ДЮСШ) орендується спортивна зала Каховської державної технічної школи для навчально-тренувальної роботи відділення боротьби вільної.



7. Спортивний зал с/к “Олімпійський” знаходиться у аварійному санітарно-технічному стані і не функціонує. Згідно з технічним висновком спеціалістів спортивний зал потребує капітального ремонту будівельних конструкцій і усіх технологічних мереж, експлуатація спортивного залу заборонена. За рахунок коштів міського бюджету (63,47 тис. грн.), передбачених на утримання с/к «Олімпійський», у 2016 році сертифікованими організаціями було проведено технічне обстеження покрівлі, плит перекриття, фундаменту та ґрунтів спортивного залу с/к «Олімпійський» з виготовленням технічних висновків і рекомендацій для подальшого проведення ремонту спортивної споруди. У 2017 році планується за рахунок коштів міського бюджету виготовити проектно-кошторисну документацію по спортивному залу.



8. Фізкультурно-спортивні об’єкти до комунальної власності міста не приймались. Враховуючи наявний незадовільний технічний стан спортивної споруди та зацікавленість міської влади в укріпленні матеріально-технічної бази фізкультурно-спортивної галузі міста та дитячо-юнацького спорту зокрема, актуальним залишається питання щодо можливості передачі (на пільгових умовах) стадіону “Авангард” (ПАТ “КЗЕСО”) до комунальної власності (на баланс відділу освіти) з метою його подальшої реконструкції (модернізації), утримання та ефективного використання, як основної спортивної та тренувальної бази у центральній частині міста. Дане питання розглядалось на початку звітного року представниками ПАТ «КЗЕСО» та міської ради, але сторонам не вдалося досягти згоди щодо умов передачі спортивної споруди.



9. На балансі відділу у справах молоді та спорту знаходяться спортивні прибудинкові майданчики: вул. Жовтнева, 2; пр. Європейський, 18; вул. Панкеєвська, 122; вул. Мелітопольська, 190. Спортивні майданчики (крім по вул. Жовтневій, 2 та по вул. Панкеєвська, 122 (відремонтованої частини) знаходяться у незадовільному матеріально-технічному стані та непридатні для занять фізкультурою і спортом. В звітному році здійснено капітальний спортивного майданчика (баскетбол) по вул. Панкеєвській, 122.



10. КЗ “ДЮСШ” розроблено заходи щодо проведення капітального ремонту веслувально-спортивної бази (навчального пункту човнової станції) для проведення навчально-тренувальної діяльності з академічного веслування та занять з водних видів спорту, але в зв’язку з відсутністю фінансування ремонтні роботи не здійснювались.



11. Адміністрацією КЗ “ДЮСШ” постійно проводиться відповідна виховна та інформаційно-просвітницька робота з учнями та їх батьками. Постійно проводиться виховна робота з учнями з небезпеки шкідливих звичок, тютюнопаління, вживання алкоголю та наркоманії. Така виховна робота постійно проводиться також у навчальних закладах та д/б “Радість” з залученням медичних працівників. Лікарями Каховського



15



РЦПМСД проводиться профілактична робота серед громадян про підвищення рівня культури харчування, небезпеки тютюнопаління, вживання алкоголю та наркоманії: лекції, бесіди, наглядна агітація, інформаційні листки.



12. Проведення медичного обстеження спортсменів, які беруть участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях здійснюється в обласному Центрі здоров’я та спортивної медицини. Проведення медичного обстеження осіб, що займаються фізичною культурою, здійснюється профілактичним відділенням Каховської ЦРЛ. Відповідальними медпрацівниками Каховського РЦПМСД оформляються необхідні медичні дозволи на участь юних спортсменів в змаганнях різного рівня. На базі Каховського РЦПМСД та Каховської ЦРЛ працює кабінет лікувальної фізкультури та фізичної реабілітації, основним завданням та змістом роботи якого є забезпечення процесу надання кваліфікованої медичної допомоги на етапах відновлювального лікування та фізичної реабілітації.



13. Під час проведення на території міста спортивно-масових заходів обласного і всеукраїнського рівнів до охорони громадського порядку залучаються працівники Каховського ВП ГУНП та ГФОГП “Щит”. Забезпечується медичний супровід усіх офіційних змагань, що відбуваються на території міста медперсоналом ДЮСШ та с/к “Олімпійський”, а у разі необхідності для обслуговування змагань залучаються фахівці служби швидкої медичної допомоги.



14. В межах наявних можливостей відділ у справах молоді та спорту, відділ освіти, ДЮСШ сприяють соціальному захисту та вирішенню соціально-побутових питань спортсменів, тренерів, ветеранів спорту, фахівців фізкультурно-спортивної галузі.



15. Станом на кінець року в місті юридично зареєстровано та легалізовано (шляхом повідомлення) 12 громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості (8 спортивних клубів та 4 федерації). Також на території міста працюють осередки (групи) обласних фізкультурно-спортивних організацій (федерацій): кіокушин карате, кікбоксинг (WAKO), таеквондо (ІТФ), капоейра. Фактично не проводили ніякої діяльності 4 організації (КМГО «СК «Тачанка», КМГО «СК «Юність», КМГО «СК «Нокаут», КМГО «СК «Юджин Сендоу»). З кінця року громадська організація «СРК «Прометей» знаходиться в стадії припинення. Згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 15.03.2016 № 71 приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять з тренажерним обладнанням (пр. Європейський, 6), яке у КП «Каховська керуюча компанія» орендувала КМГО «Спортивний клуб «Юджин Сендоу», було передано в оренду громадській організації – «Каховський військово-патріотичний клуб «Сокіл».



Відповідно до рішення сесії міської ради від 28.07.2016 № 278/17 «Про створення комісій та приймання-передачу багатоквартирних житлових будинків…» в зв’язку з передачею на баланс ОСББ будинку по вул. В.Куликовська, 118 фактично припинила свою діяльність секція велоспорту КМГО «СК «Зевс», яка знаходилась у підвальному приміщенні цього будинку.



Для організації навчально-тренувальної та змагальної діяльності осередку обласної федерації кікбоксингу (WAKO) в м. Каховці (СК «Акцент» (Н.Каховка) надано в оренду приміщення КП «Каховська керуюча компанія». Активно працюють громадські організації Федерація шахів м. Каховки та Каховська міська шашкова Федерація, які проводять свої заходи на базі шахового клубу МПК «Меліоратор».



Відділом у справах молоді та спорту в межах компетенції надається методична, організаційна та практична допомога громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості. У 2016 році не надавалась фінансова підтримка з міського



16



бюджету міським громадським організаціям фізкультурно-спортивного спрямування, федераціям з видів спорту.



16. Суб’єктами господарювання фізкультурно-спортивного напрямку, фізкультурно-спортивними закладами міста постійно проводиться робота по залученню благодійної та спонсорської допомоги для участі спортсменів у змаганнях, покращення матеріально-технічного забезпечення галузі та зміцнення фізкультурної навчально-матеріальної бази у ЗНЗ та ДЮСШ, утримання спортивних споруд комунальної власності.



17. Придбання спортивного інвентарю, обладнання та екіпірування для забезпечення спортсменів міста здійснюється, головним чином, за рахунок залученої позабюджетної та благодійної допомоги. Для належної організації футбольних змагань на с/к «олімпійський» за рахунок коштів міського бюджету (5,85 тис. грн.) придбано два комплекти сіток для футбольних воріт.



18. Інформування населення про фізкультурно-спортивні заходи здійснюється за допомогою афіш, міських ЗМІ та офіційного сайту територіальної громади міста.



19. Придбання нагородної атрибутики та призів для нагородження учасників міських спортивно-масових заходів здійснюється частково за рахунок бюджетних коштів, передбачених на спортивно-масові заходи, залученої благодійної і спонсорської допомоги, власних коштів фізкультурно-спортивних організацій, підприємств і установ міста та інших позабюджетних коштів.



20. Було розміщено 146 інформацій в ЗМІ (в 2015 - 97) про спортивно-масові заходи та участь спортсменів міста у змаганнях різного рівня, про проблеми розвитку фізкультурної галузі міста та матеріали щодо пропаганди фізичної культури. Інформація висвітлювалась протягом року в 3-х ЗМІ: “Каховська зоря”, “Каховские новости”, “Новий день”, а також на офіційному сайті обласного центру “Спорт для всіх”, Херсонської обласної Федерації футболу, сайті «Футбол Херсонщини» та ін. Заходи Програми постійно висвітлюються на офіційному сайті територіальної громади міста. Протягом року було розміщено 132 інформації.



21. Відділом у справах молоді та спорту забезпечується формування та подання щорічної державної статистичної звітності з фізичної культури та спорту за формою 2-ФК (з додатками). КЗ “ДЮСШ” Каховської міської ради складає та подає щорічну державну статистичну звітність по ДЮСШ за формою 5-ФК (з додатками).







Начальник відділу у справах молоді та спорту В.А.Зубков